Lądek-Zdrój (4200 m)

| Utworzono: 2013-09-27 14:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Aura była jak na zamówienie, w regionie było słonecznie, idealnie do biegania. A jesień na sportowo powitaliśmy w Lądku-Zdroju - gdzie Radio Wrocław wspólnie z miastem otworzyło swoją 11. już ścieżkę biegową w regionie.

Zgodnie z obietnicą szefa promocji Lądka-Zdroju, Radosław Pasionka, trasa została przygotowana na najwyższym poziomie. Jej ogromną zaletą jest podłoże i różnica poziomów. Było uroczyste otwarcie i pierwsze biegi i piknik. Biegacze wraz z rodzinami stawili się na ulicy Moniuszki przy Biskupich Stawach.

W niedzielę w samo południe nastąpiło otwarcie ścieżki i bieg na dystansie 4200 metrów. O 13. rozpoczął się natomiast Bieg Krasnala dla najmłodszych. Na mecie czekała niespodzianka, w postaci medali Radia Wrocław.

Zwycięzcą biegu na dystansie 4200 metrów był Kamil Dąbek, drugi był Patryk Król.

Na trasie nie brakowało debiutantów, którzy pokonywali swoje pierwsze kilometry na zawodach, oraz biegaczy zaawansowanych.

Radosław Pasionek, szef promocji Lądka-Zdroju, uważa imprezę za spory sukces dla miasta.

Akcja "Żebyś biegał na cały ROCK!" trwa na dobre. Rozpoczęliśmy otwieranie ścieżek w 2010 roku od Wrocławia, później ekspansja ruszyła poza stolicę Dolnego Śląska - w niedzielę byliśmy w Lądku Zdroju - to jest pierwsza ścieżka w tej części województwa.We Wrocławiu można trenować na trasie między mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim, są też - dłuższa trasa w Parku Grabiszyńskim i krótsza w Parku Zachodnim. W czerwcu do naszej propozycji dołączyła ścieżka w Parku Wschodnim.

W regionie Radio Wrocław otwarło już 6 miejsc gdzie w doskonałych warunkach można rozpoczynać swoją przygodę z bieganiem, lub ją kontynuować. Zapraszamy do Lasu Bukowego w Trzebnicy, do Parku Sobieskiego w Wałbrzychu, oraz do Siechnic. Warto też wypróbować malowniczą trasę przebiegającą przez Kąty Wrocławskie, Sośnicę i Jurczyce. W gminie Długołęka pobiegamy w Szczodrem, wreszcie jako ostatnia dołączyła do naszego grona ścieżka na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze.

W sobotnich spotkaniach ze sportem w Radiu Wrocław, tuż po 17, czas dla biegaczy i przyszłych biegaczy. Informujemy o naszych akcjach biegowych, o największych wydarzeniach związanych z dyscypliną w regionie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama