Kluby gogo muszą reklamować miasto?

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2013-09-27 14:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Wikipedia

Rafał Czepil pisze list do Rafała Dutkiewicza. Radny rady miejskiej we Wrocławiu jest oburzony obecnością klubów "gogo" w ścisłym centrum miasta.

- W samym sercu Wrocławia, a mianowicie w Rynku i przyległych ulicach jest wiele lokali świadczących erotyczne usługi, reklamując się jako kluby „gogo”. (...) Ale to jak jest reklamowany jeden z takich lokali na ul. Odrzańskiej, który stara się zareklamować przez wijące się na witrynie sklepowej półnagie dziewczyny, nie przynosi nam splendoru i uznania mieszkańców i turystów. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się tego wstydzić - pisze Czepil.

Radny nie zgadza się na "prymitywny ekshibicjonizm w centrum Wrocławia". Domaga się także od Dutkiewicza interwencji w tej sprawie.

- Czy właśnie tak chcemy reklamować Wrocław, i czy chcemy aby w taki sposób był promowany? Najwyższy czas aby uregulować funkcjonowanie takich miejsc w naszym mieście. Bo taka sytuacja z jaką mamy do czynienia dzisiaj jest niedopuszczalna. Czy podejmie Pan jakieś działania, aby tą sytuacje zmienić ? A jeśli tak to jakie? I dlaczego do tej pory nie zareagował Pan aby wyeliminować nagabywanie przechodniów z ścisłego centrum? - pyta radny. Cały list znajdziesz tutaj.

O tym, że wrocławskie kluby gogo są coraz bardziej widoczne pisała też Barbara Stanisz z Gazety Wyborczej. Zaczęło się od Cocomo, który na przyjazd kibiców na Euro 2012 otwarto na wrocławskim Rynku.

Z nim pojawiły się spacerujące z różowymi parasolkami panie zapraszające panów do środka. Dziś pań coraz więcej, jest też pierwsza w mieście witryna z dziewczynami. - Będzie jak w Amsterdamie? - pyta Barbara Stanisz.

Głos w sprawie zajęli także internauci na naszym radiowym Facebooku:

- Nic złego w tym nie ma kto nie chce nie musi odwiedzać podobnych lokali - pisze Jacek Drąg.


REKLAMA
Załączniki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~monitoring
2013-09-30 13:11:18
z adresu IP: (195.49.xxx.xxx)
Ocena: 1
zainstalować przy wejściach dobrej jakości webcamy, jako element publicznej witryny miasta. zaraz się klienci żon przestraszą...
~Jolka
2013-09-29 10:33:15
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komercja uprzedmiotawia człowieka. Wszelkie wartości idą w zapomnienie
~Jolka
2013-09-29 10:29:42
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy my nic innego nie mamy do zaprezentowania w mieście? kto chce oglądać gogo, są stosowne miejsca. Jakimi niskimi pobudkami kierują się decydenci.
~kulturalny
2013-09-28 11:01:14
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nic tak nie łączy jak wspólny sex i zakupy w ciuszarniach. Bo mecze piłkarskie raczej dzielą, co widac w statystykach policyjnych. Tak więc w Rynku piwo i sex, na Świdnickiej ciuchy i automatu do gry. Wszystko jak w porządnym mieście, a i na Słodowej też mamy rozrywkę.... Panie Prezydencie Dutkiewicz.
~janek
2013-09-27 20:44:52
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeżeli miasto nie umie się promować to zrobią to dziewczyny z Cocomo.
~Kamil 29
2013-09-27 20:25:14
z adresu IP: (79.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem przeciwny takim marketingowym akcjom. W zupełności wystarczą dyskretne szyldy tak by każdy zainteresowany mógł te przybytki zlokalizować. Z argumentem, że w innych europejskich krajach takie "ulice rozkoszy" funkcjonują od lat, się schowajcie. Tu jest Polska i od nas tylko zależy co od obcych u siebie przyjmiemy.
~ITe
2013-09-27 20:20:18
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
Odwiedzając Wrocław od czasu do czasu i przechodząc rynkiem w godzinach wieczornych jestem na każdym kroku zaczepiany przez panią z parasolem (nie wiem jak teraz, przynajmniej kiedyś tak było) i to nawet kilka razy (jak idę tam i z powrotem). Nie wydaje mi się, aby to była najlepsza reklama Wrocławia. Jak ktoś szuka takiej rozrywki to i bez reklamy trafi.
~gambler
2013-09-27 17:28:22
z adresu IP: (91.240.xxx.xxx)
Ocena: 0
a mi się podoba.
~Samo zło
2013-09-27 16:57:55
z adresu IP: (78.133.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wszystko to wina Dutkiewicza - on nie umie nic. A nikt Pana Rafała Czepila nie pyta o sytuację w domu. JA nie widziałem osobników tej samej płci całujących się a nawet jak coś to co?
~url
2013-09-27 16:52:46
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przeciez Wroclaw to miasto spotkan. O co chodzi?
~TAURUS
2013-09-27 16:02:52
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za porąbane miasto. Wszystko na nie. O jakiej Europie wy mówicie. Niedawno byłem w Hamburgu i z autokarów, praktycznie całej Europy , 70-80% uczestników tych wycieczek skierowało swoje kroki na St. Pauli a nie do muzeów, katedr czy McDonald'sa.
~gosc
2013-09-27 15:40:06
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
na razie to PRW i Pan radny reklamują kluby gogo
~Zygi
2013-09-27 15:37:58
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Czyli rozumiem, że te kluby to teraz szczyt kultury i może to na europejską stlice kultury jest otwierane?To kultura rynsztoku jest, phu
~plaplapla
2013-09-27 15:37:58
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Oburzonym osobom z klubu hiszpańskiej inkwizycji zalecam leczenie swoich nerwic seksualnych u specjalistów.
~Zygi
2013-09-27 15:32:16
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zło i znilizna panoszy się i rozrasta wszędzie.Szkoda że ten syf ma przyzwolenie władz miasta.Ludzie to rozliczą, rozliczą
~plaplapla
2013-09-27 15:26:16
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wrocław staje się miastem europejskim, a w europejskich miastach po prostu są takie kluby. Europejski turysta będąc we Wro ma wybór - może pójść do spowiedzi, na nabożeństwo lub zabawić się w dowolnym klubie. Nie widzę w tym fakcie nic bulwersującego, może poza poziomem tych lokali i atrakcyjnością zatrudnionych tam pań. Myślę jednak, że z czasem dorównają klubom z np. Pragi czy Budapesztu.
~Zygi
2013-09-27 15:23:51
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dokładnie.Nie róbmy z naszego miasta burdelu.Nie chce tego syfu tutaj, żeby było jak w Tajlandii
~fidodido
2013-09-27 15:21:30
z adresu IP: (194.251.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie mam nic przeciwko erotyce, kto co komu w glowie gra i na jakie emocje ma zapotrzebowanie. Jestem jednak przeciwny nagabywaniu w centrum miasta. Kluby były na początku na obrzeżach centrum i tam powinny były zostać. Kto chciał, wiedział dokąd może się wybrać i jaką ofertę ma dany klub. No, ale wychodzi na to, że musimy być trochę tak na siłę tacy pro-światowi/europejscy.
~fidodido
2013-09-27 15:14:12
z adresu IP: (194.251.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na marginesie tych sporów: kto powiedział, że wpisujący się na profilu fejsbukowym muszą być z automatu uznani za słuchaczy Radia Wrocław?
~Thao
2013-09-27 15:08:09
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
A mi się wydaje, że to rzeczywiście trochę już przesada z tymi dziewczynami w witrynach i nagabującymi na rynku, zwłaszcza, że zaczepiają także pary a nie tylko samych facetów. Dlaczego nie ma klubu z męskim striptizem i tego typu tancerzy w witrynach? Ja się nie zgadzam, żeby kobiece ciało było wystawione jak towar do sprzedania na sklepowej witrynie...
~Trance
2013-09-27 15:07:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moim zdaniem nic w tym strasznego.Kto nie chce nie musi wchodzic,nikt nie zmusza a rozrywka musi sie rozwijac.Jesli Wroclaw chce zyskac miano miasta otwartego,nowoczesnego i w pełni Europejkiego takie miejsca to norma.Zwiedziłem troche swiata i tylko w Polsce tego typu sprawy taja sie problemami...ehhhh