Co krokodyl jada na obiad?

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-04 11:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

„W dawnych, bardzo dawnych czasach, Kochanie, słoń wcale nie miał żadnej trąby …i w tych dawnych, bardzo dawnych  czasach żył sobie jeden Słoń, a raczej Słonik. Słoniątko o nieposkromionej ciekawości…”

Tak zaczyna się bajka Rudyarda Kiplinga.Autor Księgi dżungli i laureat literackiej nagrody Nobla napisał 13 opowiadań o zwierzętach i wydał je w tomie Takie sobie bajeczki – jednej z pierwszych książek, która w dowcipny i nieco przewrotny sposób odpowiada na dziecięce pytania o otaczającą rzeczywistość. Jarosław Kilian sięgnął do tradycji baśni, które nie tylko bawią, ale i uczą, i zaadaptował na scenę dwie z nich. Bajarz-szaman przenosi widzów do początków świata i zjawisk przyrody, objaśnia początki cywilizacji. Opowieść, którą snuje, sprawia, że rzeźby Józefa Wilkonia ożywają, a najmłodsi spotykają Słoniątko o nieposkromionej ciekawości, które koniecznie chce się dowiedzieć, co krokodyl jada na obiad i poznają historię Kota, który zawsze chadza własnymi drogami.Znacie? To posłuchajcie.
adaptacja i reżyseria: Jarosław Kilian
scenografia: Józef Wilkoń i Inez Krupińska
muzyka: Joszko Broda

Występują: Jolanta Góralczyk, Marta Kwiek, Aleksandra Mazoń, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Jacek Radomski, Marek Tatko. Premiera 20 października 2013 we Wrocławskim Teatrze Lalek, kolejne spektakle 22 - 27 października.

Szczegóły na: www.teatrlalek.wroclaw.pl


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama