Keep Of Kalessin, Sybreed w Alibi

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-04 14:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

SOILWORK

SOILWORK to jeden z najlepszych i najsłynniejszych zespołów z nurtu melodic death metal. Powstał w 1995 roku w szwedzkim Helsingborgu, a wraz ze swoją pierwszą płytą pt. "Steelbath Suicide", wydaną w 1998 roku, orazu dołączył do czołówki gatunku, gdzie stanął obok In Flames i Dark Tranquility. Od samego początku muzycy Soilwork dbali o to, aby ich zespół miał własne oryginalne brzmienie i z płyty na płytę się rozwijał. Dowodem tego jest ich najnowszy, dziewiąty już, album zatytułowany "The Living Infinite", który pokazuje szerokie spektrum możliwości szwedzkich muzyków i łączy klasyczne melodyjne granie z nowoczesnym podejściem do muzyki metalowej. Wydawcą płyty jest Nuclear Blast Records, a produkcją materiału zajął się Jens Bogren (Amon Amarth, Opeth).

KEEP OF KALESSIN to uznana marka w świecie. Muzycy swój styl opisują jako epic extreme metal. Norweski zespół jest obecnie jednym z najważniejszych towarów eskportowych swojego kraju. Grupę charakteryzują otoczone aurą tajemniczości znakomite koncerty oraz nieustanny progres muzyczny.
Największe uznanie zdobyli dzięki albumom takim jak "Armada" i "Kolossus", choć krytycy zgodni są co do tego, iż wszystkie płyty Keep Of Kalessin są na bardzo wysokim poziomie. Ich brzmienie to mieszanka norweskiego black metalu, melodyjnych riffów gitarowych i zróżnicowanych wokali. Ostatni album KOK to "Reptillian" z 2010 roku, a w kwietniu roku bieżącego pojawiła się EP-ka zatytułowana "Introspection".

SYBREED w swojej muzyce łączy ciężkie riffy gitarowe z mechanicznym dźwiękami, a w tekstach często odnosi się to tematyki science fiction i eksperymentów naukowych. Ich muzyka to industrial metalowe granie z dużą dawką melodyjnych wokali. Zespół pochodzi ze Szwajcarii i został założony w 2003 roku. Ostatnie wydawnictwo Sybreed to płyta "God Is An Automation" z ubiegłego roku.

Bilety w cenie 89 pln w sprzedaży od 10 maja, m.in. na Ticketpro.pl oraz Ebilet.pl.

The European Infinity Tour 2013
SOILWORK,
support: Keep Of Kalessin, Sybreed
25.11.2013 19:00 (wstęp od 18:00)
klub Alibi / Wrocław
bilety: 89/99 pln
do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl, Rocky Shop
(Wrocław), Alibi
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/170345169794966/
https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=11663

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama