Podpiszą prozumienie z Solorzem?

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-10-08 12:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl/fot. K. Górowicz

Finał negocjacji coraz bliżej! Najprawdopodobniej już w środę miasto zawrze porozumienie z Zygmuntem Solorzem, na mocy którego stanie się jedynym właścicielem piłkarskiego Śląska Wrocław.

Pat w sprawie finansowania klubu trwa od niemal dwóch lat. Po groźbie licytacji klubu czy też ogłoszenia upadłości układowej spółki sprawa zbliża się do szczęśliwego końca.

CZYTAJ TEŻ: Wrocław: Zamkną trybuny stadionu?

Najpierw Zygmunt Solorz złożył ofertę przejęcia Śląska. Miasto zażądało, aby została przedstawiona na papierze a następnie ją odrzuciło. Strony zasiadły do rozmów i są bliskie porozumienia. Według nieoficjalnych informacji Wrocław zapłaci właścicielowi Polsatu około 23 milionów złotych. To kwota za prace wykonane na działce obok stadionu, na której miała powstać galeria handlowa wycenione przez biznesmena na 29 milionów minus 6 milionów za część pożyczki udzielonej klubowi.

Dodatkowo miasto będzie musiało zapłacić niemal 9 milionów za akcje Śląska, którymi dysponuje Solorz. W sumie daje to kwotę ponad 30 milionów złotych.

Gmina Wrocław przez jakiś czas będzie samodzielnie utrzymywać klub. Mówi się jednak, że niebawem część udziałów w Śląsku może przejąć znany biznesmen Roman Karkosik oraz jedna z firm niemieckich.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ruda
2013-10-11 11:08:24
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Myślę że to nie sprawa miasta klub sportowy, Solorz chce pozbyć się udziałów niech szuka sam chętnego kupca, a za tą rozgrzebaną inwestycję powinien dostać jeszcze karę a nie kasę. Nie wiem jak ten nieudolny prezydent negocjuje umowy czego się nie tknie to katastrofa. Nasi włodarze potrafią tylko wydawać kasę na byle co byle by wydać. Katastrofa
~xxxx
2013-10-10 00:00:42
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem kibicem wrocławskiego Śląska od dziecka i ten Klub znaczy dla mnie bardzo wiele. Ale to już jest patologia kiedy Miasto Wrocław wykłada 30 mln na prywatną firmę jaką jest WKS Śląsk Wrocław SA z miejskiej kasy. Dramat. Piłkarzyki zarabiają po 50-70 tysięcy nie mówiąc o nieudacznikach w administracji. Koryto piękne.
~gość
2013-10-09 18:47:10
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
spokoooooojnie, wprowadzi się podatek od deszczu, oddychania, korzystania z miejskiej nawierzchni i będzie kaska żeby to pokryć...
~Ad-M
2013-10-09 12:23:50
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
W warszawie odwołują prezydent za podwyżkę cen biletów - u nas 30 milionów właśnie idzie w błoto, a ten PRezydent zapewne doczeka się 4 kadencji....
~mer
2013-10-09 08:40:37
z adresu IP: (91.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
słów brakuje... po prostu masakra...
~Witek
2013-10-08 21:57:27
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
To było do przewidzenia. Koledzy dogadali się. Publiczna kasa zostanie przelana na prywatne konta Zygmunta. Wybory już niebawem, a kampania kosztuje. Reszta nie wymaga już komentarza. Smutne, ale niestety prawdziwe. Kasa w dzisiejszych czasach (może i zawsze tak było) rządzi światem. Szpece od wizerunku mydlą Wrocławianom oczy, a ci widzą tak jak oni chcą być widziani. Media są świetnym narzędziem do manipulacji. Oby Radio Wrocław pozostało obiektywne i dociekliwe, wyszukując tego co jest prawdziwe.
~radeh
2013-10-08 19:56:02
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zygmunt na prezydenta!
~nono
2013-10-08 15:53:10
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
"jedne z firm niemieckich" powinna zbadać jak na interesach z Rafałem D. dotychczas wychodziły inne niemieckie firmy (stadion, akwapark)
~Cave
2013-10-08 15:49:54
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ciekaw jestem w jakim trybie przeprowadzona zostanie ta transakcja. Moim zdaniem nie ma legalnego sposobu na zaplacenie takiej kasy "z wolnej ręki". Może powinni tę umowę od razu podpisać na Rodakowskiego i od razu dać się przesłuchać funkcjonariuszom CBA?
~ubu król
2013-10-08 15:14:40
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podobno Solorz, chciał kupić WKS, to czemu mu nie sprzedano? gdzie jest NIK ? Czy miasto z kasą publiczna może już robić co mu włodarzom do łba strzeli? jakby trafiło na fana Małysza to byśmy 3 skocznie mieli ? CBA potrafiło tylko śledzić d... Sawickiej czy jakie trunki Kwaśniewski zamawia? a takie wtopienie kasy miejskiej olewa ??
~ryry
2013-10-08 14:09:24
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
przygotowana* - przepraszam za błąd
~ryry
2013-10-08 14:07:37
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy kasa dla biznesmena Romana K. i "jednej z firm niemieckich" juz jest pszygotowana czy miasto dopiero zbiera szmalczyk ?
~ryry
2013-10-08 14:04:01
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czyli facet dopiął swego, sprzedał Dutkiewce(za nasze pieniądze) dziurę w ziemi. Pytanie - na kiego grzyba miastu ten klub ?
~lolo
2013-10-08 14:02:43
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
A Zigi to miał przeszczep zębów od konia ?
~zyta
2013-10-08 13:42:17
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prezydent D. sprzedaje Wrocław pod nieudolne inwestycje to ma 30 mln i może je lekką ręką podarować. Następna w kolejce!
~niestety
2013-10-08 13:04:09
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
głupie polaczki to kupią
~adela
2013-10-08 12:50:06
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
dobry układ, ja tez podam nr swojego konta - przyjmę kazda kwote, nie musi być 30 milonów
~miro
2013-10-08 12:37:34
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
bzdury ze sponsorami