Zygmunt Bauman we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-11 19:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Mariusz Kubik/Wikipedia

Kilkanaście spektakli, dziesiątki spotkań i dyskusji - tak wyglądać będzie rozpoczęty dziś we Wrocławiu Międzynarodowy festiwal Teatralny Dialog.

Organizatorzy zaprosili kontrowersyjnych i awangardowych twórców z całego świata. Na scenie Teatru Polskiego pojawi się między innymi hiszpańska performerka Angélica Liddell z projektem "Nie jestem ładna".

Będą też goście specjalni. Do Wrocławia przyjedzie słynny socjolog profesor Zygmunt Bauman - zapowiedział w programie specjalnym Radia Wrocław rzecznik imprezy Tomasz Kireńczk.

Bauman weźmie udział w debacie pt. "O brunatnej Polsce" wspólnie z Jackiem Żakowskim, Magdaleną Środą i Agnieszką Kozłowską-Rajewicz. Wykład 18 października na dużej scenie Teatru Współczesnego o godz. 15.00. Posłuchaj:



Gościem festiwalu będzie także wybitny amerykański psycholog społeczny prof. Philip Zimbardo. Jego zaproszenie ma związek z hasłem tegorocznej edycji festiwalu, które brzmi "Gwałt porządkuje świat":



Wykład profesora Zimbardo w sobotę o godzinie 12.00 na dużej scenie Teatru Polskiego. Wstęp jest wolny.

CZYTAJ TEŻ:

Incydent na wykładzie prof. Baumana

Zarzuty dla działaczy NOP-u

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~I JEMU PODOBNI
2013-10-24 01:14:04
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
I UPORZĄDKOWAŁ TEN ŚWIAT
~TO JAWA NIE SEN
2013-10-24 01:07:35
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
żakowski lis wojewódzki KOSZMAR NIE MIJA
~nasz medialny idol
2013-10-24 01:04:51
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
jaki miły staruszek i jaki rezolutny
~magneto
2013-10-22 09:33:03
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Debata o czymś czego nie ma a stanowi jedynie paliwo dla istnienia osobników typu Żakowski w przestrzeni publicznej. Tak naprawdę "brunatnym zagrożeniem" jest niejaka prof. Środa - poczekajcie tylko niech obejmie resort edukacji. Co do baumana (celowo z małej litery) - to już komuś naprawdę odbija, zaproście jeszcze Piotrowskiego i Urbana.
~skrzywdzeni
2013-10-22 01:44:39
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 0
profi SS
~harcownik
2013-10-14 08:18:55
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Typowe zagranie na prowokacje .Media będą miały o czym szczekać.Chcą Nas już zaatakować przed 11 listopada .Lewaką drobnego płazu trzeba porobić fotki.I potem im wytłumaczyć że robią niedobrze .Najlepiej to samo co robili kolesie profesorka.Połamać kości , wyrwać paznokcie.Może wtedy lewacy zrozumieją jaki to był zbrodniczy system .
~gość
2013-10-13 13:20:25
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niech zdycha żydowski zdrajca i sowiecki pachołek.
~no pasaran nazistowskie
2013-10-13 09:04:22
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: 1
szmaty. nie przejdziecie! i możecie sobie pluć na Profesora ile tylko chcecie, ścierwa.
~zdychaj bolszewiku
2013-10-12 19:32:03
z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Ocena: 0
bauman bolszewicki sku*wy*yn. Szkoda ze go nikt nie zastrzelil jak robila k**wa kariere w KBW. Teraz jest promowany przez platnych zdrajcow pacholkow rosji i potomkow radzieckich prostytutek. O ironio, bolszewicka k**wa bedzie nam znowu wmawiac z homozwyrodnialcami, ze w Polsce mamy "brunatny" system i jest koniecznie potrzebny system lepszy, bolszewicki - stworzony przez inne k**wy bez honoru, zwyrodnialcow i mordercow polskiej inteligencji.
~Maka
2013-10-12 18:46:47
z adresu IP: (80.212.xxx.xxx)
Ocena: 0
TAK! Wrocław miasto spotkać...z byłymi zdradzieckimi zbrodniarzami :(!
~wiecho
2013-10-12 18:29:27
z adresu IP: (31.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
w normalnym kraju ten morderca siedział by w więzieniu lub dostał by czape.
~marek
2013-10-12 18:25:27
z adresu IP: (31.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
Będzie też ktoś z SS czy tylko samo nkwd?
~ortodonta
2013-10-12 15:20:31
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
Organizatorami powodował najwyraźniej perfidny cynizm, że jako eksperta w panelu dyskusyjnym o ideowym ekstremizmie zatrudniają człowieka, który nigdy nie rozliczył się ze swojej zbrodniczej przeszłości, gdy służył w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego (czyli w stalinowskiej bezpiece) - organizacji będącej organem ideowego ekstremizmu właśnie.
~godność ? BRAK niestety..
2013-10-12 01:38:13
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: 0
ooo!w czyim interesie ????????????
~BO... porządkuje
2013-10-12 01:30:18
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: 0
KULTURA ? TRZYMAJĄ SIĘ MOCNO JAK WIDAĆ
~awsd
2013-10-12 00:07:18
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ok, tylko niech dla równowagi zrobią debatę o brutalności aparatu komunistycznego.
~EdW
2013-10-11 23:16:05
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
To miło, że Profesor znowu gości we Wrocławiu. Mam nadzieję, że zielona banda już zapoznała się z pracami Profesora, zwłaszcza tymi nawiązującymi do Jego przeszłości i ładnie przeprosi za niefortunny incydent, jaki miał miejsce podczas poprzedniej wizyty.
~xxxxx
2013-10-11 21:46:43
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
czerwona hołota won!
~AtH
2013-10-11 19:13:55
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co jak co, ale ustroje totalitarne to tow. major zna doskonale - zaproszenie go jako specjalisty do spółki z tow. Środą jest bardzo dobrym pomysłem.