Turów Zgorzelec przegrał w Kazaniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-10-14 10:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z rosyjskim Uniksem Kazań 62:72.

Drużynie z Dolnego Śląska nie pomógł świetny występ Damiana Kuliga, który w meczu z głównym faworytem rozgrywek zdobył 19  punktów oraz zanotował 6 zbiórek. Słaby mecz zaliczył Filip Dylewicz, który w ciągu 25 minut gry zdobył tylko dwa punkty.

PGE Turów w trzeciej kwarcie przegrywał już różnicą 17 oczek, ale po dobrym okresie gry w ostatniej odsłonie zdołał zmniejszyć straty do siedmiu punktów. Gospodarze nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa

Kolejne spotkanie w lidze VTB PGE Turów rozegra za tydzień. W niedzielę o 17:45 wicemistrzowie Polski podejmą Spartaka Sankt Petersburg.

Uniks Kazań - PGE Turów Zgorzelec 72:62 (23:12, 20:21, 17:12, 12:17)

Punkty:

Uniks Kazań: Kostas Kaimakoglou 14, Władimir Wieremiejenko 13, Nikolaos Zisis 10, Andrew Goudelock 8, Jewgienij Kolesnikow 7, Dmitri Sokołow 7, Nikita Kurbanow 6, Luke Harangody 5, Tywain McKee 2.

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 19, Łukasz Wiśniewski 13, Tony Taylor 8, J.P. Prince 7, Michał Chyliński 7, Piotr Stelmach 4, Ivan Zigenarovic 2, Filip Dylewicz 2, Nemanja Jaramaz 0.