Strzelali do dzików na cmentarzu!

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-10-17 13:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A
REAKCJA 24

fot. archiwum prw.pl

Od czwartku nekropolia była zamknięta, bo dziki zagrażały bezpieczeństwu osób odwiedzających groby bliskich.

Przy wejściach stanęli policjanci i nie wpuszczali nikogo. Na pytania, kiedy cmentarz będzie ponownie otwarty, nie mogli udzielić precyzyjnej informacji:

Akcja prowadzona była również dziś i już się zakończyła. Cmentarz został już otwarty:

Julia Wach z miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w czwartek potwierdzała, że na miejscu pojawiły się służy weterynaryjne i przedstawiciele wydziału ochrony środowiska. Nie było jeszcze decyzji, co zrobić z niechcianymi zwierzętami, mimo że informacja, która pojawiła się przy bramie cmentarza jest jednoznaczna.

Około godz. 20.00 otrzymaliśmy informację, że jednak pady strzały. Trzy dziki zostały zabite, a trzy inne odłowione. Ile zwierząt zostało, tego nie wiadomo. Mają być jednak "odłowione" wszystkie, tak, by rano można było przeprowadzić bez przeszkód pogrzeby ludzi.

W wakacje dziki dowiedziały teren szpitala przy ulicy Koszarowej. W tamtym przypadku kilka zwierząt zostało zastrzelonych, kilkanaście uciekło do lasu.

ZOBACZ: Zabili dziki z ul. Koszarowej!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~DLACZEGO !
2013-10-19 00:52:55
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 0
DLACZEGO NIE STRZELAJĄ DO PO
~Tinia
2013-10-18 14:24:33
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zresztą to my wtargnęliśmy zwierzętom na ich teren i to w brudnych buciorach-śmiecimy, kolejne hektary gruntów leśnych zagarniamy pod zabudowę...to co się dziwić, że one w poszukiwaniu jedzenia wchodzą na tereny użytkowane teraz przez ludzi. Nie jestem ekologystą a ekologiem, nie będę z tego powodu przypinać się do drzew i żądać sprawiedliwości, ale uważam, że odławianie i wypuszczenie do lasu byłoby lepszym rozwiązaniem. Jasne, że trzeba od czasu do czasu prowadzić kontrolowany odstrzał, polowania prowadzono od dawien dawna....ale w tym przypadku moim zdaniem taka interwencja jak i sienie paniki nie było potrzebne. Pewnie, że zagrożenie by było gdyby ktoś zaczął do takiego dzika podchodzić bo chciałby go np. pogłaskać...człowiek też się broni gdy jest zagrożony, ale robić z tego sytuacje nadzwyczajną? trochę rozumu i można dać sobie radę w życiu:)
~jaskier
2013-10-18 10:11:01
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
To cmentarz nie jest ogrodzony kupują drużyne a nie stać władze Wrocławia na płot dzik zazwyczaj ucieka od człowieka w mim przypadku nawet locha z młodymi się schowała a ja szybko się oddaliłem
~he he
2013-10-18 07:01:17
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Strzelanie do bezbronnych zwierząt" - to najlepiej rozdać dzikom po sztucerze i już nie będą bezbronne :) Paranoja - ślimaki, traszki, żaby i inne paskudztwa, a teraz i świnie maja być ważniejsze od człowieka ! "Czyńcie sobie Ziemię poddaną" - napisano w Biblii. A tzw. "ekolodzy" to banda ciagnąca kasiorę za odstępowanie od protestów w obronie jakiejś jemioły, czy innego chwasta.
~eles 1949
2013-10-17 22:40:36
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zdziczenie obyczajów - strzela się do bezbronnych zwierząt . . . Jakiś oberpachołek chciał się wykazać. Przecież te zwierzaki w każdej chwili pokażą się znowu i cmentarz zamkniemy znowu ?!?!? Totalna szajba !!!
~marcin.jaw
2013-10-17 22:10:49
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
do: mieszkam_pod_lasem - a może to ludzie niech nie karczują tak lasów pod pola i zabudowę? Może to zwierzęta nie mają gdzie przebywać?
~adios
2013-10-17 16:42:14
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
głos rozsądku dobrze prawi !!!!!!!!
~głos_rozsądku
2013-10-17 16:16:54
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja proponuję strzelać do polityków - wszakże, to są warchoły, które dorwały się do koryta i pałętają się po Sejmie!
~mieszkam_pod_lasem
2013-10-17 15:19:44
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
panie tom, w lesie dzików jest taka masa, że dodatkowe nie są potrzebne. a może je pan sobie weźmie na balkon lub do ogródka? odstrzał dzikich zwierząt to zwykły tryb gospodarki leśnej. gdyby zresztą był prowadzony w wystarczającym zakresie, to nie dewastowałyby terenów rolniczych i nie zapuszczały się do miast w poszukiwaniu jedzenia. znajomy rolnik twierdzi, że koła łowieckie celowo utrzymują tak wysoka populację dzików, żeby jak "dewizowcy" przyjadą, to ten dzik w lesie był, a nie trzeba go długo szukać. ile w tym prawdy, nie wiem, wiem, że nasz teren dewastują regularnie, a koła migają się jak mogą od odszkodowań.
~tom
2013-10-17 15:14:28
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie moga uśpic i wywieźć do lasu - jak to się robi w CYWILIZOWANYCH krajach? - to co proponują jest oburzające!
~Piter71, Wrocław
2013-10-17 14:35:08
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wyrzucamy jedzenie i zwierzakom jest łatwiej buszować w śmietnikach, niż szukać szcześcia w coraz bardziej zaśmieconych lasach.... Smutne to.