Kalendarz biegowy. Sprawdź szczegóły

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-10-19 19:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Nową trasę o długości 2650 metrów przygotowaliśmy na terenie Parku Miejskiego w Legnicy. Otwarciu będą towarzyszyć zawody dla wszystkich amatorów biegania. Główny bieg odbędzie się o 15, pół godziny później wystartuje Bieg Krasnala – dla najmłodszych uczestników. Szczegóły na www.prw.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny.

W niedzielę także będzie można sprawdzić swoje biegowe możliwości w Lubinie, gdzie odbędzie się XXVIII Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Przed zawodami głównymi zaplanowano Bieg Sztygarski na 1 Milę, Sztafetę Międzyzakładowa 4 x 400 metrów, oraz Sztafeta Dyrektorska 4 x 100 metrów. Bieg główny rozpocznie się o 11 na stadionie RCS, przy ul. Odrodzenia 28 b. Tam też pozostałe imprezy. Zapisy do biegu jutro od 8 - 10. Udział w zawodach jest bezpłatny. Do pokonania w zawodach głównych czeka biegaczy dystans 10 kilometrów.

Trzy ciekawe imprezy biegowe odbędą się w kolejny weekend. W sobotę 26 października o 11 na Stadionie Olimpijskim przy al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu rozegrany zostanie bieg na dystansie 6 km czyli tzw. „Olimpijska Szóstka”. Zawody są organizowane w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia, będą ich ostatnią częścią w ramach biegów długodystansowych. Impreza ma formułę otwartą, a to oznacza, że udział w nich może wziąć każdy sympatyk sportu - dodatkowo nie trzeba za to płacić. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.datasport.pl - należy odszukać panel zgłoszeń do danego biegu. Zgłoszenia zamykane będą na jeden dzień przed imprezą lub po wyczerpaniu limitu miejsc.

W niedzielę 27 października będzie można pobiegać m.in. w stolicy regionu. Odbędzie się 5 bieg cyklu I Grand Prix Parków Wrocławskich. Do pokonania dystans około 7 km.Celem imprezy jest popularyzacja biegów masowych, jako najprostszej formy rekreacji; promowanie zdrowego stylu życia; krzewienie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Zawody rozpoczną się w samo południe przy ulicy Duńskiej, obok budynku Delta. Wpisowe wynosi 15 złotych - można je opłacić w dniu zawodów.

Za tydzień bieganie także poza Wrocławiem. 27 października w niedzielę w Jaworze zostanie rozegrany X Memoriał Stefana Mielczarka. Biegacze zmierzą się z dystansem 10km. Start zaplanowano na południe przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kościuszki. Wpisowe do 23 października wynosi 25 złotych - zapisywać można się na www.datasport.pl. Opłata po tym terminie i w dniu startu wynosi 40 złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama