American Film Festival

Jan Pelczar | Utworzono: 2013-10-22 08:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na otwarcie w Kinie Nowe Horyzonty "Tylko kochankowie przeżyją". Reżyser filmu Jim Jarmusch będzie jedną z gwiazd festiwalu, widzowie zobaczą m.in dokument na jego temat, ale do Wrocławia nie przyjedzie. Za to autor muzyki do jego najnowszego filmu da w środę koncert. Josef van Wissen zaprezentuje ścieżkę dźwiękową z "Tylko kochankowie przeżyją". Później Wrocław odwiedzi między innymi producentka Christine Vachon, która odbierze Indie Star Award. Publiczność obejrzy jej filmy:Jutro (23.10) rozpoczną się pokazy filmów konkursowych. Fabuły startują w sekcji spektrum, dokumenty w American Docs. Są wśród nich "Kłamstwa Armstronga" - dokument o aferze z udziałem słynnego kolarza i "Stany Zjednoczone Amnezji" - filmowa historia Gore'a Vidala.

Podczas AFF publiczność do 27 października ma w Kinie Nowe Horyzonty do wyboru 80 filmów. Dziś rozpoczynają się pokazy konkursowe - fabuł w sekcji Spectrum i American Docs. Wśród dokumentów jest m.in Kłamstwo Armstronga, o głośnej aferze dopingowej w kolarstwie i Gore Vidaltany Zjednoczone amnezji - portret intelektualnego celebryty.

Reżyser filmu o amerykańskim mistrzu ciętej riposty, Australijczyk Nicholas Wrathall przyjedzie do Wrocławia. Z Radiem Wrocław rozmawiał na Londyńskim Festiwalu Filmowym, gdzie jego dokument wzbudził spore zainteresowanie, ze względu na ostatnie wydarzenia w amerykańskiej polityce.

Zmarły przed rokiem Gore Vidal nie mógł ich już skomentować, a z pewnością zrobiłby to zjadliwie:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama