Znamy wycenę akcji Śląska!

Robert Skrzyński, Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-11-05 12:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. arch. prw.pl

Dziś do Śląska dotarła wycena akcji spółki zlecona przez zarząd klubu na potrzeby porozumienia między miastem a grupą Polsat. Jak udało się ustalić Radiu Wrocław, za 51 procent akcji Śląska Wrocław Zygmunt Solorz otrzyma około 3 mln 600 tys. zł.

Jest to kwota mieszcząca się w granicach zapisu zawartego w porozumieniu. Podpisania ostatecznej umowy między miastem a Solorzem można się spodziewać w najbliższych dniach.

Wrocław przygotowuje się jednocześnie do kolejnej próby sprzedaży wielkiej dziury przy stadionie. Działka, na której miała powstać galeria handlowa jest reklamowana jako jeden z najbardziej atrakcyjnych gruntów w mieście.

ZOBACZ: Przejęcie Śląska przypieczętowane

Niestety, do tej pory nie znalazł się chętny. Urząd zlecił nową wycenę działki, cena z ponad 80 mln zł spadła i wynosi obecnie 65 mln zł - mówi Julia Wach z magistratu.

CZYTAJ: Śląsk Wrocław przejęty przez miasto!

Wrocław chce sprzedać grunt przy stadionie do końca 2014 roku - jeśli tak się nie stanie miasto będzie musiało z własnej kieszeni zapłacić 18 mln zł za prace wykonane na tym terenie. Pieniądze mają trafić do spółki Zygmunta Solorza.

REKLAMA
Reklama