Zamki i... statki na piasku (Zdjęcia)

| Utworzono: 2013-11-07 10:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Po ostatnim zrzucie wody ze zbiornika, przystań ośrodka, a także część łodzi, znalazła się... na piasku. Poziomy wód określa decyzja Urzędu Marszałkowskiego z maja tego roku.

Urzędnicy tłumaczą, że musieli podjąć taką decyzję, bo do tego obligują ich wytyczne Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Ośrodek w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim kosztował 4 mln 200 tys. zł.

Decyzja będzie obowiązywać do 2033 roku. Miejscowi żeglarze pomstują na decyzję urzędników (Posłuchaj).

A tak było jeszcze kilka miesięcy temu:

MARINOWANIE W MIETKOWIE (GALERIA ZDJĘĆ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~metz
2013-11-13 08:15:44
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie "~ryhor" w zeszłym roku dzień przed wigilią jeszcze pływaliśmy. Pod koniec października zawsze zaczyna się na Mietkowie "hurtownia wiatrów", co przyciąga bardziej zaawansowanych żeglarzy i bardziej wymagających. Skoro Pańskie żeglarstwo zakończyło się na pływaniu na Omedze to bardzo współczuje. Nikomu w latach wcześniejszych nie przeszkadzało i woda była. Pozdrawiam i popieram żeglarską brać walczącą.
~ryhor
2013-11-08 08:50:58
z adresu IP: (83.16.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najlepiej gadać i tylko gadać bez pojęcia bez jakiejkolwiek wiedzy w temacie. Spust wody ze zbiornika ma charakter sezonowy, a zimą nikt omeżką nie pływa - słowem durnowata niepełna informacja.
~zbig
2013-11-08 08:21:50
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jednym słowem w trzech słowach: BRUD, SMRÓD I UBÓSTWO!!! A to Polska właśnie:))))))))))
~asd
2013-11-08 00:08:37
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 0
prawie jak silent hill
~Anty
2013-11-07 22:13:19
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 0
POLSKA biało zieloni :)
~valis
2013-11-07 18:50:01
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Polska to nie Kraj. To stan umysłu :-)
~AAAbbbb
2013-11-07 17:53:21
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 0
To na chu... wydają zgodę na budowę skoro wiedzą, że będzie obniżony poziom wody. Urzędasy powinny odpowiadać za swoje decyzje majątkiem. I na chu tworzyli zalew, skoro teraz nie ma w nim wody - marnotrawienie naszej kasy a może jeszcze do tego jakiś znajomy urzędasa się wzbogacił. Pełno tych stołków się porobiło a nikt z nich nie myśli.
~Max
2013-11-07 16:31:39
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chronione mają być obszary lęgowe tzw Ptasie Wyspy (Natura 2000). Nie słyszałem jak dotąd aby ptaki miały okres lęgowy o tej porze roku !!!! Urząd jest dla ludzi, czy ludzie są dla urzędu ?
~hejter
2013-11-07 15:02:22
z adresu IP: (31.182.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie dał łapówki chłopak to go dojechali z drugiej strony
~mmm
2013-11-07 14:05:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bo to ośrodek dla poduszkowców jest... I tak był zaplanowany, tylko że tajny... Więc nikt nie wiedział, nawet Ci co projektowali i budowali... :-P
~Mark
2013-11-07 13:41:26
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zima idzie to po co nad wodą siedzieć. Jeszcze się kto przeziębi i nieszczęście będzie. Byle na wiosnę wody dolali. P.S. Pozdrawiam żeglarzy ;)
~adela
2013-11-07 12:34:14
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
jakie to polskie