Turów wygrywa już po raz drugi

| Utworzono: 2013-11-18 07:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W kolejnym meczu ligi VTB koszykarze PGE Turowa Zgorzelec wygrali na własnym parkiecie z rosyjską drużyną Jenisej Krasnojarsk 98:74. Najwięcej punktów dla zespołu ze Zgorzelca zdobyli Damian Kulig 20 i Tony Taylor 18.

Zarówno wicemistrzowie Polski jak i zespół z Rosji przystępowali do tego spotkania mając w dorobku 1 zwycięstwo i 3 porażki.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Po 5 minutach gry Turów prowadził 14:13. Ciężar zdobywania punktów brali na siebie Łukasz Wiśniewski i Ivan Zigeranović, którzy mieli na swoim koncie po 5 punktów. Potem kilka punktów z rzędu zdobyli zawodnicy z Rosji, ale wtedy o czas poprosił trener Miodrag Rajković. Końcówkę pierwszej kwarty wicemistrzowie Polski rozegrali jednak bardzo dobrze i po 10 minutach prowadzili 27:21.

Początek drugiej kwarty również należał do Turowa. Po rzucie za 3 punkty Damiana Kuliga wicemistrzowie Polski prowadzili 32:21. Na 5 minut przed końcem Zgorzelczanie wypracowali sobie aż 14-punktową przewagę. Kluczem do dobrej gry była skuteczna gra w obronie a także dobra dyspozycja w ataku. Turów niezwykle wysoko postawił poprzeczkę ekipie z Krasnojarska, która nie potrafiła wypracować sobie czystych sytuacji rzutowych. Zgorzelczanie nie mieli z tym większych problemów i schodzili na przerwę prowadząc 56:39.

Od początku trzeciej kwarty koszykarze Turowa kontynuowali dobrą serię a ich przewaga pozostawała w okolicach 20 punktów. Na 5 minut przed końcem tej części gry wicemistrzowie Polski prowadzili 69:48. Dominacja zawodników ze Zgorzelca była bardzo widoczna. Kluczem do sukcesu były chociażby asysty, których koszykarze Turowa mieli do tej pory aż 14 przy zaledwie 4 zawodników z Rosji. Ostatecznie przed ostatnią częścią gry wicemistrzowie Polski prowadzili 80:58.

W czwartej kwarcie tak w jednej jak i w drugiej drużynie na parkiecie pojawiali się już bardzo często zawodnicy rezerwowi. Turów był lepszy w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i zasłużenie pokonał drużynę z Krasnojarska 98:74.

Kolejny mecz w lidze VTB Turów rozegra 1 grudnia, kiedy to zmierzy się w Wałbrzychu z zespołem Lietuvos Rytas Wilno.