Śnieg przysypał Dolny Śląsk (Zobacz)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-11-26 09:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Śnieg przysypał Dolny Śląsk (Zobacz) - fot. arch.prw.pl
fot. arch.prw.pl

Tylko w Jeleniej Górze miejscowe MPGK odśnieży 250 kilometrów dróg, w tym 70 kilometrów pierwszej kategorii. Prezes MPGK Mirosław Stasiak zapowiada, że na te drogi wyruszy 9 solarek, dwa unimogi, kilka ciągników i multikarów.

Na drogi nie będą sypać piasku, tylko sól, której mają już 2,5 tysiąca ton, czyli zapas na co najmniej pół zimy:Jak zapewniają służby wszystkie ulice w mieście będą odśnieżane, choć na niektórych pługi mogą pojawić się nie od razu. W nagłych przypadkach mieszkańcy Jeleniej Góry mogą dzwonić na całodobowy śnieżny numer telefonu nr tel. 75-64-20-118.

W Wałbrzychu także spadł pierwszy śnieg, a miasto unieważniło największy przetarg na zimowe utrzymanie dróg. Wystartowała w nim tylko jedna firma, dodatkowo złożyła ofertę znacznie wyższą od oczekiwanej.

Kliknij w obrazek i sprawdź sytuację na drogach:

Widoki z kamer oddziału GDDKiA-Wrocław

Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta zapewnia, że wałbrzyscy kierowcy nie maja powodów do obaw. Na razie odśnieżna stary wykonawca, a kolejny przetarg już został ogłoszony.Łącznie na zimowe i letnie utrzymanie dróg ratusz chce wydać osiem milionów złotych. Od stycznia jest jedynym zarządcą dróg na terenie miasta.


Reklama
Zdjęcia
Śnieg przysypał Dolny Śląsk (Zobacz) - 4
Śnieg przysypał Dolny Śląsk (Zobacz) - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.