Śnieg przysypał Dolny Śląsk (Zobacz)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-11-26 09:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. arch.prw.pl

Tylko w Jeleniej Górze miejscowe MPGK odśnieży 250 kilometrów dróg, w tym 70 kilometrów pierwszej kategorii. Prezes MPGK Mirosław Stasiak zapowiada, że na te drogi wyruszy 9 solarek, dwa unimogi, kilka ciągników i multikarów.

Na drogi nie będą sypać piasku, tylko sól, której mają już 2,5 tysiąca ton, czyli zapas na co najmniej pół zimy:Jak zapewniają służby wszystkie ulice w mieście będą odśnieżane, choć na niektórych pługi mogą pojawić się nie od razu. W nagłych przypadkach mieszkańcy Jeleniej Góry mogą dzwonić na całodobowy śnieżny numer telefonu nr tel. 75-64-20-118.

W Wałbrzychu także spadł pierwszy śnieg, a miasto unieważniło największy przetarg na zimowe utrzymanie dróg. Wystartowała w nim tylko jedna firma, dodatkowo złożyła ofertę znacznie wyższą od oczekiwanej.

Kliknij w obrazek i sprawdź sytuację na drogach:

Widoki z kamer oddziału GDDKiA-Wrocław

Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta zapewnia, że wałbrzyscy kierowcy nie maja powodów do obaw. Na razie odśnieżna stary wykonawca, a kolejny przetarg już został ogłoszony.Łącznie na zimowe i letnie utrzymanie dróg ratusz chce wydać osiem milionów złotych. Od stycznia jest jedynym zarządcą dróg na terenie miasta.


REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama