PIERWSZA GWIAZDKA W KRZYWYM KOMINIE

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-12-05 10:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
PIERWSZA GWIAZDKA W KRZYWYM KOMINIE - mat. prasowe
mat. prasowe

W trakcie kiermaszu artyści i rzemieślnicy wprowadzą uczestników w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy zadbali o to, aby nie tylko można tu było podziwiać i zaopatrzyć się w piękne artystyczne przedmioty, ale także wziąć udział w ponad 30 warsztatach. 

Dziesięć grudniowych dni wypełnionych będzie warsztatami handmade, niestandardowej kuchni wigilijnej i unikalnymi, ręcznie robionymi drobiazgami, które świetnie sprawdzą się w roli bożonarodzeniowego prezentu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy między innymi  warsztaty z tworzenia filcowych ozdób choinkowych, kreatywnego pakowania prezentów, a także wypełnioną atrakcjami fabrykę Św. Mikołaja.

W piątek, 6 grudnia o godz. 16:00 do Krzywego Komina zawita  sam  Święty Mikołaj, który zbierać będzie od dzieci życzenia prezentowe. W centralnym punkcie natomiast stanie piękna choinka, na której aż do 15 grudnia, przybywać będzie ręcznie robionych ozdób. Każdy, kto weźmie udział w warsztatach będzie mógł dołożyć swoją, własnoręcznie wykonaną ozdobę.

Organizatorzy kiermaszu wspólnie z I love hand made przygotowali również konkurs dla wystawców „RECYKLNG W MOJEJ TWÓRCZOŚCI”. Rola jury konkursy przypadnie odwiedzającym kiermasz, którzy oddawać będą głosy na wybrane przez siebie prace. Wybrane przez publiczność przedmioty zostaną zlicytowane na cele charytatywne, zaś pieniądze uzyskane podczas licytacji, odbywającej się w nadodrzańską NOC GALERII, zostaną przekazane Fundacji KAIROS, pomagającej dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.

Jeśli chcecie podarować swoim bliskim coś unikalnego, niezwykłego i zrobionego z pasją, Kominowy kiermasz świąteczny PIERWSZA GWIAZDKA jest do tego idealnym miejscem – ponad 40 wystawców będzie na Was czekać codziennie od 6 do 15 grudnia, prezentując swoje wyroby i dzieląc się doświadczeniem podczas prowadzonych przez siebie warsztatów.

Więcej informacji na: www.krzywykomin.pl

PROGRAM WARSZTATÓW

6/12/2013 (PIĄTEK)

10:00-11:00 Skuteczne techniki sprzedaży
Podczas warsztatów, prowadzący wskaże na  najczęściej popełniane błędy w relacji Twórca - klient oraz udzieli najważniejszych wskazówek, aby sprzedaż była skuteczniejsza. Zostanie również przeprowadzona analiza i przeciwdziałanie negatywnym nawykom werbalnym i niewerbalnym, mających wpływ na odbiór Twórcy i jego prac przez klienta.  Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie wykonanej przez siebie jednej pracy, którą uważają za najlepszą i najcenniejszą.

Prowadzący: Rafał Zawiliński
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, posiada bogate doświadczenie w budowaniu i utrzymywaniu długofalowych relacji z klientem oraz pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Pasjonat rynków kapitałowych i finansów. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią rajdową wykonując zdjęcia dla różnych magazynów i portali związanych z tematyką motoryzacyjną.


11.00-16.30 Filcowe ozdoby choinkowe
Ozdoby na choinkę nie muszą być z papieru, ani też nie muszą być to szklane bombki. Również z filcu można wykonać ciekawe zawieszki, jednocześnie spędzić kreatywnie czas z dziećmi i zrobić wspólnie coś oryginalnego. Na warsztatach każdy będzie miał okazję stworzyć taką ozdobę według własnego pomysłu, lub skorzystać z przygotowanych wzorów. Pod fachowym okiem prowadzącej, będzie można nauczyć się różnych technik dekoracyjnego obszywania filcu i łączenia ze sobą kilku elementów, tak, aby gotowa praca była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.  Wykonanymi ozdobami, dzieci będą mogły udekorować wspólna dużą choinkę.

Prowadząca: Elżbieta Novak
Freelancer w dziedzinie wszelkich prac związanych z igłą. Od lat wierna idei SLOW FASHION, czyli szacunek do tkaniny i całego towarzyszącego jej anturażu. Dlatego też jej pasją stało się szukanie i odzyskiwanie starych koronek, którym nadaje nowe przeznaczenie, bo recykling, to nie tylko butelki. To także cała masa konfekcji i tekstyliów. Tą pasją, poprzez opowiadanie poetyckich historii, stara się zarażać innych, by miłośników rękodzieła było wśród nas jak najwięcej.


16.30-18.30 Futrzane przyborniki
Pudła, pudełka, pudełeczka, czyli tekturowe pojemniki, których każdy ma w swoim domu całą masę. Nie musimy ich wyrzucać, mogą nam się przydać np. do uporządkowania biurka szkolnego naszych dzieci. Warsztaty te, są idealną zabawą dla rodziców z dziećmi, dzięki którym poprzez tworzenie zwierzakowych organizerów na długopisy, czy kredki,  rozbudzamy wyobraźnię dziecka, rozwijamy zdolności manualne i dodatkowo zachęcamy je do utrzymywania porządku na swoim biurku. Oprócz pudełek podczas warsztatów zostaną wykorzystane również inne materiały pochodzące z recyklingu, aby nadać zwierzakom niepowtarzalny charakter.

Prowadząca: Marzena Sachajko
Lektorka języka polskiego jako obcego, organizatorka imprez dla dzieci oraz warsztatów artystycznych, pasjonatka szycia i dekorowania, właścicielka Centrum Edukacji i Inspiracji Twórczych MARZENIA.


13.00-15.00 Akademia kulinarna dla dzieci (Michał Wacław i Łukasz Wasyliszyn – jedzeniadorzeczy.pl)


16.00-18.00 Akademia kulinarna dla dorosłych
Kiermasz Świąteczny, który organizujemy w Krzywym Kominie, to nie tylko uczta dla oka, ale i dla brzucha. W piątek, 6  oraz w niedzielę, 15 grudnia Michał Wacław i Łukasz Wasyliszyn zapraszają do ich Akademii Kulinarnej – warsztatów autorskiego gotowania, podczas których tradycyjne świąteczne potrawy nabiorą zupełnie nowego wymiaru.
Jeśli masz dosyć pływających w barszczu tradycyjnych uszek? Jedzeniadorzeczy.pl mają na to sposób - cappelletti, czyli tradycyjne włoskie pierożki. Karp zostanie podany na kilka sposobów – ciepłych, zimnych, ale w stu procentach historycznych. A na deser, zamiast tradycyjnego sernika, szwedzkie bułeczki z szafranem, angielski pudding świąteczny i polska strucla z makiem. Brzmi smacznie? Na warsztatach Michała i Łukasza z jedzeniadorzeczy.pl przyrządzicie to własnoręcznie – i na dodatek będziecie mogli zabrać do domu!

Prowadzący: Michal Wacław i Łukasz Wasyliszyn (http://jedzeniadorzeczy.pl)
O sobie mówią: "dwaj gotujący mężczyźni – czyli kulinarze. Uzależnieni od spontanicznych akcji kulinarnych i spotkań z ludźmi. Pionierzy wrocławskiego Restaurant Day. Kuchnia to nie tylko przepisy. Dla nas to poszukiwanie smaków ale także historia, design i przede wszystkim ludzie. Wyznajemy zasadę – zero kompromisów w kuchni – a więc nie uznajemy półśrodków i podróbek. Badamy historię, szczególnie naszego niesamowitego miasta Wrocławia, ale i odkrywamy nowe obszary oraz eksperymentujemy ze smakami, fakturami i ich połączeniami".7/12/2013 (SOBOTA)

11.00–15.00 Szydełkowe ozdoby choinkowe
Ozdoby choinkowe to nie tylko bombki i cukierki. Jeśli chcesz, aby w te święta Twoje drzewko wyglądało inaczej niż zwykle – przyjdź do Krzywego Komina na warsztaty wykonywania szydełkowych ozdób choinkowych. Dzięki tej nietypowej technice stworzysz ozdoby jedyne w swoim rodzaju!

Prowadząca: Towarzystwo Miłośników Haftu
Towarzystwo Miłośników Haftu we Wrocławiu w 1997 roku i zajmuje się różnymi technikami haftu zgodnie z zainteresowaniami, od haftów a żurowych po haft kolorowy. Wykonują obrusy, serwety, serwetki, obrazki, gobeliny i firanki. Do początków 2013 roku Towarzystwo zorganizowało 54 wystawy m.in. w Galerii Tkackiej na Jatkach, Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, w Domu Kultury w Bielawie, Zamku w Leśnicy. Ponadto prace Towarzystwa były prezentowane przez siedem kolejnych lat na wystawach organizowanych przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także przez firmę DMC, która co dwa lata organizuje ogólnopolskie konkursy haftu krzyżykowego (dwie hafciarki Towarzystwa zdobyły pierwsze miejsca). Członkowie Towarzystwa biorą często udział w akcjach charytatywnych.


11.00–13.30 Małe Mikołajki
Ze skarbów każdej szafy – ścinków materiałów, skrawków włóczki, guzików itp. – podczas warsztatów będzie można stworzyć mini pacynkę i to nie jedną. Różnorodność inspiracji pozwoli dzieciom na odwzorowanie Mikołajków bądź wykonanie ich według własnego pomysłu. Mini pacynki na palce będą świetną zabawą podczas warsztatów, ale również jest to idealna propozycja na kreatywne spędzanie długich zimowych wieczorów z dziećmi i fantastyczną zabawę rozwijającą ich wyobraźnię.

Prowadząca: Julita Gregorczyk
Animator kultury, specjalizuje się w papierowej technice plastycznej (papier mache). Z pozornych odpadów tworzy rzeczy użytkowe jak i ozdobne  np. anioły z papier mache ze szklanymi skrzydłami (wytopionymi z potłuczonego szkła).


14.00-15.00 Klamerkowe cuda
Niedużo trzeba by z rzeczy domowego użytku powstał oryginalny prezent bądź ciekawa dekoracja do domu. Wystarczy trochę wyobraźni i kilka dodatków. I tak zwykłe drewniane klamerki potrafią zmienić swoje przeznaczenie. Na warsztatach pokażemy,  jak zrobić z nich ciekawe ozdoby świąteczne, udekorować stół czy uporządkować zdjęcia.

Prowadząca: Kinga Kurek
Pasjonatka designu i rzeczy pięknych. Jej zamiłowanie do tworzenia przekłada się na ciekawe dekoracje oraz nietypowe pomysły w tworzeniu drobiazgów handmade. Jako architekt wnętrz zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły swoich projektów oraz na staranne wykonanie tworzonego przez nią rękodzieła.


15:00-17:00 Wigilijny makijaż
Zapraszamy do Krzywego Komina wszystkich zainteresowanych sztuką makijażu! Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Podczas nocy wigilijnej zabłyśnij niezwykłym makijażem okolicznościowym. Podczas warsztatów MARY KAY prowadzonych przez Kamilę Komzę – doradcę do spraw pielęgnacji skóry i wizażu, każda uczestniczka będzie miała dobraną linię pielęgnacyjną, podkład i puder do potrzeb swojej skóry. Wykończymy usta szminką/ błyszczykiem, dodamy charakteru w postaci różu. A na koniec na jednej modelce zaprezentujemy jak wykonać pełny makijaż na wieczór wigilijny, aby wyglądać olśniewająco w ten wyjątkowy czas.

Prowadząca: Kamila Komza
Doradca ds. pielęgnacji skóry i wizażu, Niezależna Dyrektor Sprzedaży MARY KAY, pasjonatka kobiecego piękna. Na co dzień prowadzi warsztaty pielęgnacyjne i makijażowe. Uczy kobiety jak dbać o siebie i swoją urodę. Prywatnie żona i mama dwójki synów.


17.00-18.30 Jak oryginalnie zapakować prezent?
Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby musi być również zapakowany w wyjątkowy sposób. To nic trudnego, wystarczy kilka cennych wskazówek, a każdy będzie mógł to zrobić samodzielnie. Podczas warsztatów poznamy kilka przykładów konstruowania pudełek na drobne przedmioty, zarówno z papieru jak i z filcu oraz zobaczymy jak  je przyozdobić, aby prezent wyglądał na efektowny.  Pakowanie większych przedmiotów, również zasługuje na uwagę, gdyż bywa często kłopotliwe, dlatego  prowadząca zaprezentuje kilka sposobów, by zrobić  to pięknie i wyjątkowo. Nadchodzący czas Bożego Narodzenia, będzie idealną okazją do tego, aby wykorzystać wszystkie wskazówki do pakowania świątecznych prezentów.

Prowadząca: Renata Juszczak
Właścicielka firmy S&D STYLE&DECOR, twórca oraz miłośniczka rękodzieła, której celem jest promowanie i wspieranie polskiego rękodzieła, a także ich twórców. Od lat działa w branży artystycznej łącząc w ten sposób swoje pasje z pracą.  Jedną z nich jest teatr i wszystko co jest z nim związane, czyli projektowanie i wykonywanie scenografii, dekoracji, rekwizytów oraz kostiumów.8/12/2013 (NIEDZIELA)

10:00-11:00 Wizerunek marki handmade
Wykład przybliży twórcom marketingowe aspekty działań związanych z budowaniem wizerunku swojej marki. Prowadzący przedstawi instrumenty marketingowe, od których należy zacząć tworząc markę oraz zobrazuje przegląd działań wokół budowania marki podając przykłady z życia handmade wzięte.

Prowadząca: Małgorzata Jezierska
Redaktor i współpracownik Zakątka Artystycznego (www.zakatek-artystyczny.pl) oraz Studia Kreatywnego Marketingu PORTY (www.studio-porty.pl). Obecnie mama dwójki małych bliźniaków, z zamiłowania znawca zdrowego żywienia.


11.00-15.00 Malowanie bombek (Zręczne Babki)

Podczas warsztatów każdy będzie mógł stworzyć swoją niepowtarzalną i unikalną bombkę, która trafi na domową choinkę lub posłuży jako świąteczny prezent. To ciekawa alternatywa dla fabrycznie produkowanych ozdób, które możemy kupić w sklepach. Swoich sił w malowaniu bombek może spróbować każdy: i mały i duży!
Prowadzące: Zręczne Babki


11.00-13.00 Jak oryginalnie zapakować prezent?
Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby musi być również zapakowany w wyjątkowy sposób. To nic trudnego, wystarczy kilka cennych wskazówek, a każdy będzie mógł to zrobić samodzielnie. Podczas warsztatów poznamy kilka przykładów konstruowania pudełek na drobne przedmioty, zarówno z papieru jak i z filcu oraz zobaczymy jak  je przyozdobić, aby prezent wyglądał na efektowny.  Pakowanie większych przedmiotów, również zasługuje na uwagę, gdyż bywa często kłopotliwe, dlatego  prowadząca zaprezentuje kilka sposobów, by zrobić  to pięknie i wyjątkowo. Nadchodzący czas Bożego Narodzenia, będzie idealną okazją do tego, aby wykorzystać wszystkie wskazówki do pakowania świątecznych prezentów.

Prowadząca: Renata Juszczak
Właścicielka firmy S&D STYLE&DECOR, twórca oraz miłośniczka rękodzieła, której celem jest promowanie i wspieranie polskiego rękodzieła, a także ich twórców. Od lat działa w branży artystycznej łącząc w ten sposób swoje pasje z pracą.  Jedną z nich jest teatr i wszystko co jest z nim związane, czyli projektowanie i wykonywanie scenografii, dekoracji, rekwizytów oraz kostiumów.


13.00-14.00 Magia tworzenia z gliny
Każdy z nas na pewno wyobrażał sobie kiedyś jak może wyglądać anioł – podczas tych warsztatów będzie można pod okiem profesjonalisty ulepić anioła właśnie z naszej wyobraźni. Najpiękniejszego i jedynego w swoim rodzaju. Glina jest bardzo plastycznym materiałem, z którego można ulepić prawie wszystko, dlatego praca z nią daje dużo radości, rozwija zdolności manualne, a przede wszystkim wyobraźnię przestrzenną. Istnieje również możliwość wypalenia w piecu ceramicznym wykonanego anioła w pracowni twórcy, dzięki czemu praca będzie trwała. Taki własnoręcznie wyrzeźbiony anioł może być pięknym prezentem dla bliskiej osoby. 

Prowadząca: Ewa Adamowska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, właścicielska pracowni ART SIDE EVA , w której powstają piękne anioły oraz inne ceramiczne prace, będące efektem odważnego łączenia ze sobą różnych materiałów, takich jak szkło, ceramika, metal. Drugą jej pasją jest tworzenie oryginalnej i unikatowej biżuterii.


14:00-16:00 Karnawałowy makijaż
Zapraszamy do Krzywego Komina wszystkich zainteresowanych sztuką makijażu! Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy, dlatego w noc sylwestrową wyglądaj olśniewająco! Podczas warsztatów MARY KAY prowadzonych przez Kamilę Komzę – doradcę do spraw pielęgnacji skóry i wizażu, każda uczestniczka będzie miała dobraną linię pielęgnacyjną, podkład i puder do potrzeb swojej skóry. Wykończymy usta szminką/ błyszczykiem, dodamy charakteru w postaci różu. A na koniec na jednej modelce zaprezentujemy jak wykonać pełny makijaż karnawałowy, aby zabłysnąć w tą wyjątkową noc!

Prowadząca: Kamila Komza
Doradca ds. pielęgnacji skóry i wizażu, Niezależna Dyrektor Sprzedaży MARY KAY, pasjonatka kobiecego piękna. Na co dzień prowadzi warsztaty pielęgnacyjne i makijażowe. Uczy kobiety jak dbać o siebie i swoją urodę. Prywatnie żona i mama dwójki synów.


16.00-18.00 Gwiazdkowe anioły
Krótka prelekcja dotycząca znaczenia i możliwości wykonywania przedmiotów z masy solnej w trakcie terapii zajęciowej, a także w grupach przedszkolnych. Wykonanie aniołów z masy solnej (formy stojące i płaskorzeźby). Warsztaty przeznaczone przede wszystkim dla małych widzów wraz z rodzicami.

Prowadząca: Marta Dmochowska
Główna inicjatorka projektu hobbystycznego "Niezwykły Świat Zuzanny", którego założeniem jest  tworzenie i podkreślanie klimatu wyjątkowości danego dzieła, poprzez dopisywanie do niego indywidualnej historii za pomocą wierszy, opowiadań czy krótkich anegdot.  Prywatnie mama dwóch niesfornych chłopców.

12/12/2013 (CZWARTEK)

17:00-21:00 Śnieżne aplikacje
Chcesz mieć torbę, jakiej nie ma nikt inny? Marzy Ci się koszulka, której nie możesz znaleźć w żadnym sklepie? Już 12 i 13 grudnia zapraszamy na warsztaty z technik aplikacji na ubraniach i torbach, które poprowadzą Magda Pogorzelska i Michał Anderko z GOES TO M. Podczas ich zajęć poznacie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty tworzenia aplikacji na torbach i koszulkach. Co to jest aplikacja i jak nałożyć ją na wybraną sztukę odzieży? Czym jest ścieg i jakie są jego rodzaje? Na te – i inne – pytania odpowie Wam grupa GOES TO M, dając podstawy do stworzenia autorskiej, oryginalnej aplikacji na koszulkę lub torbę. Przynieście zdjęcia, rysunki, grafiki i wycinki z gazet, które inspirują Was do działania i stwórzcie niepowtarzalny prezent – dla siebie lub bliskich!

13/12/2013 (PIĄTEK)

14.00–18.00 Haftowana biżuteria
Skąd wziąć biżuterię idealną? Najlepiej zrobić ją własnoręcznie z pomocą profesjonalistów. Towarzystwo Miłośników Haftu poprowadzi w Krzywym Kominie warsztaty z wykonywania biżuterii haftowanej. Niestandardowa technika pozwoli uczestnikom na wykonanie oryginalnych akcesoriów, których nie znajdziesz w żadnym sklepie.

Prowadzący: Towarzystwo Miłośników Haftu
Towarzystwo Miłośników Haftu we Wrocławiu w 1997 roku i zajmuje się różnymi technikami haftu zgodnie z zainteresowaniami, od haftów a żurowych po haft kolorowy. Wykonują obrusy, serwety, serwetki, obrazki, gobeliny i firanki. Do początków 2013 roku Towarzystwo zorganizowało 54 wystawy m.in. w Galerii Tkackiej na Jatkach, Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, w Domu Kultury w Bielawie, Zamku w Leśnicy. Ponadto prace Towarzystwa były prezentowane przez siedem kolejnych lat na wystawach organizowanych przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także przez firmę DMC, która co dwa lata organizuje ogólnopolskie konkursy haftu krzyżykowego (dwie hafciarki Towarzystwa zdobyły pierwsze miejsca). Członkowie Towarzystwa biorą często udział w akcjach charytatywnych.


17.00–18.30 Jak oryginalnie zapakować prezent?
Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby musi być również zapakowany w wyjątkowy sposób. To nic trudnego, wystarczy kilka cennych wskazówek, a każdy będzie mógł to zrobić samodzielnie. Podczas warsztatów poznamy kilka przykładów konstruowania pudełek na drobne przedmioty, zarówno z papieru jak i z filcu oraz zobaczymy jak  je przyozdobić, aby prezent wyglądał na efektowny.  Pakowanie większych przedmiotów, również zasługuje na uwagę, gdyż bywa często kłopotliwe, dlatego  prowadząca zaprezentuje kilka sposobów, by zrobić  to pięknie i wyjątkowo. Nadchodzący czas Bożego Narodzenia, będzie idealną okazją do tego, aby wykorzystać wszystkie wskazówki do pakowania świątecznych prezentów.
Prowadząca: Joanna Hardygóra

17:00-21:00 Śnieżne aplikacje

Chcesz mieć torbę, jakiej nie ma nikt inny? Marzy Ci się koszulka, której nie możesz znaleźć w żadnym sklepie? Już 12 i 13 grudnia zapraszamy na warsztaty z technik aplikacji na ubraniach i torbach, które poprowadzą Magda Pogorzelska i Michał Anderko z GOES TO M. Podczas ich zajęć poznacie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty tworzenia aplikacji na torbach i koszulkach. Co to jest aplikacja i jak nałożyć ją na wybraną sztukę odzieży? Czym jest ścieg i jakie są jego rodzaje? Na te – i inne – pytania odpowie Wam grupa GOES TO M, dając podstawy do stworzenia autorskiej, oryginalnej aplikacji na koszulkę lub torbę. Przynieście zdjęcia, rysunki, grafiki i wycinki z gazet, które inspirują Was do działania i stwórzcie niepowtarzalny prezent – dla siebie lub bliskich!

14/12/2013 (SOBOTA) – NOC GALERII NA NADODRZU

12.00-16.00 Haftowane ozdoby choinkowe (Towarzystwo Miłośników Haftu)
Choinka inna niż wszystkie! Towarzystwo Miłośników Haftu i Krzywy Komin zapraszają na warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. Podczas zajęć dowiesz się od prowadzących, jak własnoręcznie stworzyć niebanalne ozdoby świąteczne z wykorzystaniem różnych technik. Zajęcia odbędą się już w sobotę 14 grudnia o godzinie 12:00.
Prowadząca: Towarzystwo Miłośników Haftu

Towarzystwo Miłośników Haftu we Wrocławiu w 1997 roku i zajmuje się różnymi technikami haftu zgodnie z zainteresowaniami, od haftów a żurowych po haft kolorowy. Wykonują obrusy, serwety, serwetki, obrazki, gobeliny i firanki. Do początków 2013 roku Towarzystwo zorganizowało 54 wystawy m.in. w Galerii Tkackiej na Jatkach, Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, w Domu Kultury w Bielawie, Zamku w Leśnicy. Ponadto prace Towarzystwa były prezentowane przez siedem kolejnych lat na wystawach organizowanych przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także przez firmę DMC, która co dwa lata organizuje ogólnopolskie konkursy haftu krzyżykowego (dwie hafciarki Towarzystwa zdobyły pierwsze miejsca). Członkowie Towarzystwa biorą często udział w akcjach charytatywnych

12.00-14.00 Jak oryginalnie zapakować prezent?
Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby musi być również zapakowany w wyjątkowy sposób. To nic trudnego, wystarczy kilka cennych wskazówek, a każdy będzie mógł to zrobić samodzielnie. Podczas warsztatów poznamy kilka przykładów konstruowania pudełek na drobne przedmioty, zarówno z papieru jak i z filcu oraz zobaczymy jak  je przyozdobić, aby prezent wyglądał na efektowny.  Pakowanie większych przedmiotów, również zasługuje na uwagę, gdyż bywa często kłopotliwe, dlatego  prowadząca zaprezentuje kilka sposobów, by zrobić  to pięknie i wyjątkowo. Nadchodzący czas Bożego Narodzenia, będzie idealną okazją do tego, aby wykorzystać wszystkie wskazówki do pakowania świątecznych prezentów.

Prowadząca: Joanna Hardygóra

13.00-15.00 Rodzinna Akademia Kulinarna (Michał Wacław i Łukasz Wasyliszyn – jedzeniadorzeczy.pl)
18:00 Rozstrzygnięcie konkursu "RECYKLING W MOJEJ TWÓRCZOŚCI"
19:00 Licytacja prac konkursowych


15/12/2013 (NIEDZIELA)

12.00-16.00 Fabryka Świętego Mikołaja
Podczas warsztatów "Fabryka Świętego Mikołaja" dzieci uruchomią wyobraźnię i przeniosą się na Biegun Północny, gdzie jako elfy pomogą Mikołajowi przygotować kreatywne prezenty pod choinkę. Z błyszczących papierów, wstążeczek, guzików i skrawków materiałów powstaną kartki, ozdoby choinkowe i inne świąteczne drobiazgi, które wprost z fabryki powędrują pod choinkę warsztatowiczów. Zachęcamy uczestników do przyniesienia wszystkiego, co mogłoby się przydać podczas tworzenia: guzików, koronek, bibułek.

Prowadząca: Aleksandra Solińska
Skończyła historię sztuki i translatorykę na wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W pracy stara się łączyć obie pasje – tłumaczy sztukę i o sztuce. Od wielu lat prowadzi też zajęcia dla dzieci – warsztaty teatralne, plastyczne, kreatywne lekcje języka angielskiego. Wolny czas spędza na łonie natury, odpoczywając od zgiełku miasta.


13.00-15.00 Dziadek Mróz. Szronem ma szkle
Podczas warsztatów dzieci nauczą się malowania na szkle i stworzyć niecodzienny prezent dla taty lub babci. Prace wykonuje się przy użyciu profesjonalnych farb, lecz prostota wykonania sprawia, że także dzieci nie będą miały z malowaniem na szkle żadnego problemu. Podczas warsztatów dzieci zaprojektują wzór, a następnie używając jednej z technik malowania na szkle, nauczą się jak zamienić zwykły przedmiot codziennego użytku w wyjątkowy gwiazdkowy prezent.

Prowadząca: Kamila Widz
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W latach 2008-2013 studentka kierunku Wzornictwa, ze specjalizacją Projektowanie Szkła. Dyplom licencjacki i magisterski realizowała w Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego i Pracowni Szkła w Architekturze.


14.00–17.00 Ale szopka!
Podczas zajęć prowadzonych przez Aleksandrę Błędowską dzieci będą mogły stworzyć własnoręcznie bożonarodzeniową szopkę. Wykorzystując różne materiały wyczarują stajenkę i wszystkich je gości. Będzie dzieciątko, trzej królowie, pasterze, osiołek… Kto jeszcze? To zależy tylko od Waszej wyobraźni! Tworzone wspólnie przez rodziców i dzieci szopki będą idealnie pasować jako ozdoba podczas najbardziej rodzinnych świąt w roku.

Prowadząca: Aleksandra Błędowska
Grafik, artystka i ilustratorka. Wiceprezes Stowarzyszenia Kulturalno-Ekologicznego "Filtrator", organizacji promującej kulturę i zrównoważony rozwój jako przeplatających się elementów codzienności. W swoich działaniach skupia się przede wszystkim na organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży, wspieraniu lokalnych inicjatyw oraz wydarzeń, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i kulturalnej społeczeństwa.

LISTA WYSTAWCÓW

Marta Foit
Marina Czajkowska
Marta Dmochowska
Dam!Design
Kurka Art-Craft
PULCHRA
Na maszynie
TILIA Pracownia Biżuterii
Art Side
Mr Amodeus
Towarzystwo Miłośników Haftu
Punkt Design
Wydawnictwo FORMAT
Księgania ZŁA BUKA
Hodowcy Zabawek
LALALE
Galeria nado
U+
4 PORY ROKU
Anna Pawlina
GABUKOW
SAFIO
Fabryka Malwiny
Lawendowe Lisie Pole
Piecownia
Zygmunt Trąbczyński
Katarzyna Harasym
Agnieszka Masternak
4mara
CukierLukier
Kamila Mróz
ZRęczne Babki

Pracownie rzemieślnicze członków Bractwo Rzemiosła Artystycznego:
Sławomir Derecki
Ramy Domański
Zofia Jarodzka
Janusz Laudański
Kowalstwo Artystyczne Anko
Tiffany Ursta
Akant – Leszek Ukleja
Galeria – Antyki i Współczesność


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.