Impel Wrocław rozbił Pałac

| Utworzono: 2013-12-09 08:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Impel Wrocław, w spotkaniu 12. kolejki ekstraklasy siatkarek rozegranym awansem, pokonał miejscowy Pałac 3:0.

Po niespodziewanej porażce w Pile z Naftą i wcześniejszej wpadce z Legionovią kibice na Dolnym Śląsku nieco obawiali się także wyjazdu do Bydgoszczy. Dwa wspomniane mecze z drużynami, które w tym sezonie o medale nie powalczą spowodowały, że "Impelkom" zarzucano brak odpowiedniej koncentracji w starciach z potencjalnie słabszymi przeciwniczkami.

W niedzielnym starciu o braku koncentracji, czy motywacji nie mogło być mowy. Podopieczne Tore Aleksandersena grały bardzo pewnie. Była i skuteczność i widowiskowość. W każdym z setów udowadniały, że są zdecydowanie lepsze od rywalek.

Fani siatkówki z Bydgoszczy musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę w sezonie. Nie mogą mieć jednak pretensji do swoich pupilek. One zrobiły co mogły. W starciu z mającym ogromny potencjał Impelem, mogły jednak niewiele.

Wrocławianki do sukcesu poprowadziła belgijska rozgrywająca Frauke Dirickx. To ta siatkarka została wybrana na najbardziej wartościową zawodniczkę spotkania.

Mecz awansem z 12. kolejki: Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 17:25, 18:25)

Pałac Bydgoszcz: Anna Korabiec, Monika Naczk, Tamara Kaliszuk, Kinga Dybek, Katarzyna Połeć, Jana Sawoczkina - Katarzyna Wysocka (libero) - Agata Karczmarzewska-Pura, Julia Twardowska, Marta Biedziak, Weronika Fojucik, Paulina Głaz.

Impel Wrocław: Frauke Dirickx, Maren Brinker, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Bogumiła Pyziołek, Makare Wilson - Dorota Medyńska (libero) - Magdalena Gryka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama