KGHM Zagłębie Lubin bez punktów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-12-10 08:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bramki dla gospodarzy zdobyli po przerwie Adam Marciniak i Przemysław Kita. Zagłębie pozostało na czternastym miejscu w tabeli.

Defensywnie nastawienie podopieczni Oresta Lenczyka mieli prostą taktykę: skutecznie bronić dostępu do własnej bramki i szukać swych szans w kontratakach.
Przez 70 minut Miedziowi bez zarzutu wypełniali swoje założenia taktyczne.

20 minut przed upływem regulaminowego czasu gry Michał Gliwa skapitulował po raz pierwszy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Milosa Kosanovica celną "główką" popisał się Adam Marciniak. Zagłębie po stracie bramki odsłoniło się i próbowało śmielej zaatakować, co wykorzystał "Pasy". W 85. min. sytuację sam na sam z Gliwą na drugiego gola zamienił rezerwowy Przemysław Kita.

Mecz mógł się potoczyć pomyślnie dla gości, gdyby lubinianie wykorzystali swoją najlepszą sytuację, którą stworzyli jeszcze przy wyniku 0:0. W 64. min. po kontrze z udziałem Miłosza Przybeckiego i Arkadiusza Piecha strzał tego ostatniego obronił nogami Krzysztof Pilarz.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Adam Marciniak (70), 2:0 Przemysław Kita (85).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Sławomir Szeliga, Przemysław Kita, Vladimir Boljevic. KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Rymaniak, Aleksander Kwiek.

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Sławomir Szeliga (67. Przemysław Kita), Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Adam Marciniak - Saidi Ntibazonkiza, Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Łukasz Zejdler (46. Bartłomiej Dudzic), Vladimir Boljevic - Dawid Nowak (59. Rok Straus).

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Miłosz Przybecki (77. Arkadiusz Woźniak), Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Sebastian Bonecki, Piotr Azikiewicz (77. Adrian Błąd) - Arkadiusz Piech.