Polska czwartą drużyną świata

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-12-22 16:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu o trzecie miejsce biało-czerwone przegrały w Belgradzie z Dunkami 26:30. W czwartej drużynie świata grały dwie zawodniczki KGHM-u Metraco Zagłębia Lubin - Karolina Semeniuk-Olchawa i Agnieszka Jochymek.

Polki mecz z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn Starego Kontynentu rozpoczęły bardzo dobrze. Po pierwszej połowie podopieczne trenera Kima Rasmussena były bliżej brązowego medalu niż ich rywalki. Dobra skuteczność Aliny Wojtas i Patrycji Kulwińskiej oraz udane interwencje w bramce Małgorzaty Gapskiej dały Polkom prowadzenie do przerwy 15:12. Wynik mógł być wyższy, ale biało-czerwone w ostatnich dwóch minutach roztrwoniły część 5-bramkowej przewagi.

Po zmianie stron nasz zespół nie grał już tak skutecznie. Dunki za sprawą świetnie dysponowanej Kristiny Kristiansen w 45 minucie odrobiły straty, a chwilę potem wyszły na prowadzenie. Kolejne trafienia jej koleżanek pozwoliły w krótkim czasie drużynie ze Skandynawii odskoczyć na 3 bramki. W 54. minucie niesamowita tego dnia Kristiansen zdobyła swoją dziesiątą bramkę i Polki przegrywały już 23:28. Tej straty nie udało się już odrobić.

Pomimo przegranej naszym szczypiornistkom należą się brawa za ambitną walkę i emocje, których dostarczyły nam w trakcie turnieju w Serbii. Czwarte miejsce w mistrzostwach świata jest najlepszym wynikiem w historii żeńskiego szczypiorniaka w naszym kraju.

Dania - Polska 30:26 (12:15)

Dania: Greve, Poulsen- Schumacher, Thorsgaard, Fisker 3, Hansen, Dalby, Gravholt 2, Bonde, Holmsgaard 1, L. A. R. Jorgensen 4, Kristiansen 10, Norgaard 5, Jensen 1, Burgaard 1, S. Jorgensen 3.

Polska: Wysokińska, Gapska  - Stachowska, Niedźwiedź, Siódmiak 2, Grzyb 3, Kudłacz 3, Koniuszaniec 3, Wojtas 4, Semeniuk-Olchawa, Szwed-Orneborg 2, Migała, Stasiak, Jochymek, Kulwińska 5, Byzdra 4.