Jakuszyce zamiast Tour de Ski?

Przemek Gałecki | Utworzono: 2013-12-28 14:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Facebook

Polka zadecydowała, że nie wystartuje w tegorocznym Tour de Ski. W związku z tym Kowalczyk może pojawić się w Jakuszycach.

- Bardzo mi przykro, ale nie w zaistniałej sytuacji nie mogę wystąpić w Tour de Ski - napisała rano na jednym z portali społecznościowych Justyna Kowalczyk.

Decyzja o starcie ważyła się do ostatniej chwili. Wszystko w związku ze zmianą programu zawodów -  z  powodu  problemów ze śniegiem narciarki będą rywalizować w sprincie techniką dowolną zamiast w biegu na dochodzenie"klasykiem". Zdaniem Polki to wypaczenie rywalizacji.

Do kolejnego startu w Czechach ma teraz aż 2 tygodnie. Ten czas przeznaczy na treningi - być może w Jakuszycach, gdzie już w święta przygotowywała sie do Tour de Ski.

Za trzy tygodnie natomiast Puchar Świata na Polanie Jakuszyckiej - tego startu Justyna z pewnością nie odpuści.

Co ważne - jest szansa, że na zawody dojedziemy również koleją. W piątek otwarto oferty w przetargu na remont wiaduktów, które grożą zawaleniem i wstrzymują pociągi do Szklarskiej. Prace mają się zakończyć na tydzień przed Pucharem w Jakuszycach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama