Trzeźwość przede wszystkim

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2014-01-17 10:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Były apele, akcje ostrzegawcze na drogach. Legniccy policjanci twierdzą, że najbardziej skuteczne okazały się bardzo częste kontrole z użyciem alkotestu.

W ubiegłym roku takim badaniom zostało poddanych 55 tysięcy kierowców.

- Nie w całej Polsce, ale jedynie na terenie działania naszej jednostki - podkreśla podinspektor Sławomir Masojć. - Kilku policjantów zatrzymuje wszystkie samochody jadące daną drogą. Takie badanie trwa kilkanaście sekund, ponieważ jest to urządzenie, które nie określa stężenia alkoholu w organizmie człowieka. Jest to ustnik, który wkładamy do samochodu. Dwusekundowe dmuchnięcie w ten ustnik i już wiemy, czy jest alkohol, czy nie. Jeśli jest - zatrzymujemy tego człowieka i wykonujemy wszystkie czynności. Jeśli nie - jedzie dalej.

Takie działania mają przełożenie na statystyki kryminalne. Z zestawienia przygotowanego przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy wynika, że w całym ubiegłym roku na 64 wypadki drogowe, w których doszło do zagrożenia życia, tylko w dwóch przypadkach sprawcami byli pijani kierowcy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama