Śląsk gorszy od Rosy Radom

| Utworzono: 2014-02-01 21:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze Śląska przegrali w Hali Orbita po dwóch dogrywkach z Rosą Radom 88:90. Wrocławianie wiedzieli, że czeka ich bardzo trudna przeprawa. Niestety nie byli w stanie, mimo świetnego dopingu fanów, przechylić losów spotkania na swoją korzyść. Czego zabrakło? Dziś drużynie Jerzego Chudeusza na pewno zabrakło szczęścia.

Od pierwszej piłki lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. To oni rozpoczęli z animuszem i najważniejsze zdobywali punkty. Błyskawicznie objęli prowadzenie 8:0.Śląsk pierwsze punkty zdobył dopiero pod koniec 5 minuty. Mimo to gospodarze szybko odrobili stratę. Po inauguracyjnej kwarcie mięli nawet punkt zaliczki.

Druga ćwiartka to początkowo lepsza gra Trójkolorowych. Zespół z Wrocławia prowadził 23:17, potem 29:23. W końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała. To pokazywała też tablica świetlna. Po 20 minutach widniał na niej wynik 39:39.

Po przerwie znów lepszy fragment notowała Rosa. To ona dyktowała warunki. Grała lepszą defensywę i atak. Radomianie uzyskali wyraźną dziesięciopunktową przewagę. Śląsk szaleńczym finiszem przed końcową syreną tej części zdołał nieco nadrobić.

Czwarta kwarta rozpoczęła się lepiej dla wrocławian, którzy w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Nie potrafili zadać decydującego ciosu. Mecz toczył się systemem punkt, za punkt. Przy remisie po 68 szansę na zwycięstwo Radomia zmarnował Kamil Łączyński.

Dogrywka nr jeden nie wyłoniła zwycięzcy. Na jej finiszu rzucał Danny Gibson, nie trafił. Odpowiedź Roberta Witki to też zły rzut.

Rozpoczęła się druga dogrywka. W niej goście szybko uzyskali małą przewagę. W ostatnich sekundach tym razem nie pozwolili sobie zabrać wygranej.

Śląsk Wrocław - Rosa Radom 88:90 (16:15, 23:24, 12:19, 17:10, 7:7, 13:15) po dwóch dogrywkach.