Śląsk przegrywa w Turcji

| Utworzono: 2014-02-01 16:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Kolejny sparing podczas drugiego zgrupowania w Turcji mają za sobą piłkarze Śląska. Drużyna Stanislava Levego walczyła dziś ósmą ekipą rumuńskiej ekstraklasy. Choć wrocławianie nie byli w tym meczu gorsi, pierwszy raz podczas okresu przygotowawczego musieli przełknąć gorycz porażki.

Mecz lepiej rozpoczęli rywale. Atakowali lewym i prawym skrzydłem. Gdy stracili piłkę wysokim pressingiem próbowali ją odebrać. Po jednej z takich akcji wyprowadzili kontrę, która zakończyła się dla nich rzutem rożnym. W 9. minucie po kornerze najwyżej w polu karnym wyskakuje Trtovac. Uderzył piłkę na tyle szczęśliwie, że ta po słupku wpada do bramki Kelemena.

Wrocławianie szybko próbowali odrobić stratę. Aktywni byli Plaku i Paixao. Ani jeden, ani drugi nie był jednak w stanie zdobyć bramki. Przeciwnicy także nie próżnowali. W 24. minucie wydawało się, że będzie 0:2. Drużynę Levego jednak kapitalną obroną wyratował Kelemen. Do końca pierwszej połowy przeważał Śląsk. Ale niewiele z tego wynikało.

Po przerwie bez rewolucji kadrowej. Czeski szkoleniowiec Śląska dał się tym razem wykazać tej jedenastce, która rozpoczęła mecz. Pierwszej zmiany dokonał dopiero w 63. minucie. Niestety rotacje ( łącznie trzy ) nie przyniosły zmiany wyniku. Najbliżej doprowadzenia do remisu był najlepszy strzelec Śląska. M.Paixao w 72. minucie trafił jednak w słupek.

Śląsk: Kelemen - Zieliński (63 Socha), Gavish, Adamec, Ostrowski - Stevanović, Kaźmierczak - Dankowski (68 Uliczny), Misik (77 Hołota), Plaku - M. Paixao.

Gaz Metan I połowa: Plesa - Trtovac, Muth, Frasinescu, Buzean - Todea, Tahar - Avram, Dan Florian, Petre - Jordan.

Gaz Metan II połowa: Greab - Zaharia, Ilie, Petr, Susu, Bozesan, Covaciu, Romeo, Kabi, Munteanu, Robert.