Mistrz Litwy lepszy od Zagłębia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-04 18:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Był to kolejny sprawdzian Miedziowych podczas zgrupowania na Cyprze. Pierwsza odsłona spotkania, z prowadzonym przez polskiego trenera Marka Zuba aktualnym mistrzem Litwy, toczyła się pod dyktando Zagłębia. Do przerwy mogło być przynamniej 2:0 dla ekipy z Dolnego Śląska. Dwóch świetnych sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał jednak Arkadiusz Piech, a po indywidualnej akcji Miłosza Przybeckiego niebezpieczeństwo zażegnał bramkarz Żalgirisu.

Trener Orest Lenczyk po pierwszej bezbramkowej połowie wymienił całą jedenastkę. Na boisku pojawił się m.in. testowany w ekipie z Lubina słoweński środkowy obrońca Elvedin Dzinic. Gra się wyrównała, a Miedziowi nie mieli już tylko dogodnych sytuacji co przed przerwą. 6 minut przed końcem meczu błąd defensywy Zagłębia wykorzystał Edvinas Baniulios, który zapewnił wygraną swojej drużynie.

Była to druga porażka w czwartym spotkaniu kontrolnym Miedziowych. Dorobek ekipy Oresta Lenczyka uzupełniają zwycięstwo i remis.

Kolejny sparing Zagłębie rozegra już w środę. Rywalem Miedziowych ma być Dukla Praga.

KGHM Zagłębie Lubin - Žalgiris Wilno 0:1 (0:0)

Bramka: Edvinas Baniulis 83

Zagłębie Lubin:

(I połowa) Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiří Bílek, Ľubomír Guldan, Đorđe Čotra - Miłosz Przybecki, Manuel Curto, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Adrian Błąd - Arkadiusz Piech.

(II połowa) Tomasz Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Elvedin Džinič, Paweł Oleksy - Damian Kowalczyk, Sebastian Bonecki, Ariel Famulski, Johan Bertilsson, Piotr Azikiewicz - Filip Jagiełło.

żółte kartki (Zagłębie): Banaś, Kowalczyk.