Śląsk przegrał z mistrzem Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-15 23:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 18. kolejki ekstraklasy podopieczni trenera Jerzego Chudeusza przegrali z aktualnym mistrzem kraju i liderem ekstraklasy - Stelmetem, dopiero po dogrywce 69:81.

Oba zespoły grały nierówno. Gospodarze pewnie wygrali pierwszą i trzecią kwartę. Grający bez kontuzjowanego Roberta Skibniewskiego wrocławianie dominowali natomiast w drugiej i czwartej części meczu. W efekcie po 40 minutach gry na tablicy wyników był remis 66:66, który Śląsk zawdzięcza dwóm trafieniom w końcówce Paula Millera. Amerykański środkowy WKS-u mógł zostać bohaterem spotkania, ale jego kolejny rzut, na sekundę przed końcową syreną był niecelny.

Dogrywka była już popisem gospodarzy. Skuteczna obrona mistrzów Polski sprawiła, że Śląsk w dodatkowym czasie gry zdołał zdobyć tylko 3 punkty. Stelmet uzyskał ich aż 15 i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od drużyny wrocławskiej.

Stelmet Zielona Góra - Śląsk Wrocław 81:69 po dogrywce (21:12, 13:23, 23:14, 9:17, 15:3).

Punkty:

Stelmet Zielona Góra: Przemysław Zamojski 16, Vladimir Dragicevic 14, Craig Brackins 12, Aaron Cel 7, Kamil Chanas 7, Łukasz Koszarek 7, Adam Hrycaniuk 6, Marcin Sroka 6, Mantas Cesnauskis 3, Christian Eyenga 3.

Śląsk Wrocław: Danny Gibson 14, Dominique Johnson 10, Paul Miller 10, Michał Gabiński 9, Paweł Kikowski 7, Adrian Mroczek-Truskowski 5, Nicola Malesevic 5, Jakub Parzeński 4, Radosław Hyży 3, Krzysztof Sulima 2.