Kolejorz lepszy od Śląska Wrocław

Piotr Pietraszek, Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-02-17 00:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianie w meczu z Lechem musieli sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Na stadionie przy ul. Bułgarskiej z różnych przyczyn nie mogli zagrać: Dalibor Stevanović, Tomasz Hołota i Przemysław Kaźmierczak. W tej sytuacji trener Stanislav Levy w roli defensywnego pomocnika wystawił Adama Kokoszkę, a parę stoperów tworzyli Rafał Grodzicki i Izraelczyk Oded Gavish.

Eksperymentalna defensywa gości miała tego dnia sporo pracy i nie ustrzegła się błędów. Już w 12 minucie Śląsk musiał odrabiać straty. Atak Lecha faulem kilka metrów przed linią pola karnego przerwał Gavish. Z rzutu wolnego dośrodkował Barry Douglas, a Kasper Hamalainen głową pokonał Mariana Kelemena.

Wrocławianie swoich szans szukali także w stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów wolnych egzekwowanych przez Sebastiana Milę niecelnym strzałem przewrotką popisał się Rafał Grodzicki. W 28. minucie do stojącej piłki podszedł Tom Hateley. Debiutujący w Śląsku angielski piłkarz precyzyjnie dośrodkował na głowę Grodzickiego. Bramkarz Lecha zdołał odbić ten strzał, ale piłkę z bliska wepchnął do bramki Marco Paixao i było 1:1.

W drugiej połowie coraz wyraźniejszą przewagę osiągał Lech, ale dobrze grający w bramce Śląska Kelemen kilka razy zdołał uratować swój zespół. W 70 minucie Słowak nie zdołał sięgnąć piłki uderzonej z okolic narożnika pola karnego przez Łukasza Teodorczyka. Najskuteczniejszy zawodnik Lecha, który na boisku pojawił się 8 minut wcześniej, precyzyjnym strzałem dał prowadzenie, i jak się miało potem okazać, wygraną swojemu zespołowi.

Wrocławianie mieli jeszcze dwie dogodne okazje do zmiany rezultatu. W 80. minucie po strzale z bliska Gavisha piłkę z linii bramkowej Lech wybił Marcin Kamiński. Już w doliczonym czasie gry rzut wolny z ok. 20 metrów wykonywał Mila. Strzał kapitana Śląska obronił jednak Maciej Gostomski.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Kasper Hamalainen (12-głową), 1:1 Marco Paixao (28), 2:1 Łukasz Teodorczyk (70).

Żółte kartki - Lech Poznań: Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Daylon Claasen, Barry Douglas, Łukasz Teodorczyk, Krzysztof Kotorowski.
Śląsk Wrocław: Oded Gavish, Tom Hateley, Adam Kokoszka.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Tomasz  Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Szymon Pawłowski (89. Mateusz Możdżeń), Karol Linetty, Daylon Claasen (62. Łukasz Teodorczyk), Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics - Kasper Hamalainen (90. Dawid Kownacki).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha (89. Lubos Adamec), Rafał Grodzicki, Oded Gavish, Krzysztof Ostrowski (75. Sebino Plaku) - Sylwester Patejuk, Tom Hateley (84. Paweł Zieliński), Sebastian Mila, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba - Marco Paixao.