Cenna wygrana szczypiornistek KPR-u

Janusz Rodziewicz | Utworzono: 2014-02-16 15:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przez pierwszych 20 minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć znaczącej przewagi, stąd na tablicy najczęściej widniał wynik remisowy. W końcówce pierwszej połowy gospodynie wyraźnie uporządkowały grę, zaczęły grać bardziej uważnie w obronie i wykorzystywać umiejętności bardzo groźnej na skrzydle Marioli Wiertelak. W 26 min. KPR prowadził tylko 11:10, a trzy minuty później już 15:10. Wynik pierwszej połowy ustaliła po indywidualnej akcji Katarzyna Piecaba /Piotrcovia/.

Po zmianie stron przewaga z pierwszej połowy, choć z niewielkimi zmianami,  utrzymywała się  praktycznie do 50. min /27:22/. Jednak końcówka meczu to widoczna przewaga gospodyń. Znakomite: Anna Mączka, Mariola Wiertelak i Marta Dąbrowska wyraźnie zaczęły dominować na parkiecie, a zmęczone szybkim tempem gry piotrkowianki nie potrafiły znaleźć recepty na ich szybkie akcje, głównie z obu skrzydeł.

Najbliższe spotkanie jeleniogórzanki zagrają na wyjeździe z Vistalem Gdynia, a 26 lutego szczypiornistki KPR-u w derby Dolnego Śląska podejmą KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:27 (15:11).

Najwięcej bramek: dla KPR - Anna Mączka 10, Mariola Wiertelak 6; dla Piotrcovii - Aleksandra Kucharska, Paulina Cieślak i Agata Wypych po 5.