Szlagier dla zespołu z Polkowic

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-22 23:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Sukces mistrzyń Polski w konfrontacji z liderem rozgrywek i wicemistrzem kraju jest tym cenniejszy, że polkowiczanki znów grały bez swojej czołowej zawodniczki Janel McCarville. Wróciła natomiast do składu CCC, nieobecna w ostatnim meczu Euroligi, Belinda Snell. Australijka była czołową postacią w ekipie trenera Winnickiego i walnie przyczyniła się do zwycięstwa nad ekipą Białej Gwiazdy.

Mecz był godny spotkania dwóch najlepszych drużyn polskiej ligi. Grający ambitnie i zespołowo polkowiczanki od początku prowadziły kilkoma punktami. Minutę przed końcem 3. kwarty wiślaczki zdołały doprowadzić  do remisu, ale dzięki trafieniom Musiny i Snell przed decydującą kwartą było 46:41 dla CCC.

W ostatniej odsłonie Mistrzynie Polski nie dały sobie odebrać prowadzenia i utrzymały miano jedynego niepokonanego zespołu w drugim etapie rozgrywek Basket Ligi Kobiet. W tabeli zespół CCC jest drugi i traci do Wisły 2 punkty.

CCC Polkowice - Wisła Kraków 62:55 (18:11, 11:13, 17:17, 16:14)

CCC Polkowice: Belinda Snell 19, Jelena Skerovic 12, Magdalena Leciejewska 11, Agnieszka Majewska 8, Walerija Musina 4, Agata Szczepanik 4, Paulina Misiek 2, Teja Oblak 2, Dominika Owczarzak 0, Magdalena Skorek 0;

Wisła Kraków: Jantel Lavender 15, Allie Quigley 12, Agnieszka Szott-Hejmej 11, Justyna Żurowska 6, Zane Tamane 4, Cristina Ouvina 4, Agnieszka Skobel 3, Danielle McCray 0, Paulina Pawlak 0.