Złożyli list otwarty w obronie drzew

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-02-25 13:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. prw.pl

W samo południe mieszkańcy Wrocławia złożyli w magistracie list otwarty w obronie drzew. Ekolodzy domagają się zaprzestania wycinki na wielką skalę, ich zdaniem w ostatnich latach z miasta zniknęło 30 tysięcy drzew.

List został złożony w kancelarii urzędu, w imieniu prezydenta przyjął go rzecznik Arkadiusz Filipowski.



Do akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Miasto Drzew" można przyłączyć się przez internet. Petycja do władz miasta została umieszczona na jednym z portali społecznościowych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ania
2014-02-25 22:13:05
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 1
Podawane liczby o ilości wyciętych drzew nie są przez nas wymyślone. Uzyskaliśmy je z informacji publicznie dostępnej w Urzędzie miasta.
~krz
2014-02-25 21:53:28
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ekologia to nauka o strukturze przyrody i oddziaływaniach między organizmami oraz między organizmami a środowiskiem, badająca strukturę ekosystemów. Czyli np. analiza łańcuchów pokarmowych w ekosystemie. Nie ma nawet nic wspólnego z ochroną środowiska ani tym bardziej z jakimś "ekoterroryzmem"! To, że powszechnie w mediach lansuje się błędne i wypaczone znaczenie tego terminu to już inna sprawa i to trzeba potępiać, a z bycia nazwanym ekologiem powinno się być raczej dumnym (choć to trochę tak, jakby studenta nazwać od razu profesorem :) ) Ale że akcja jest inicjatywą zdesperowanych mieszkańców, a nie naukowców, to pisanie o ekologach jest co najmniej nietrafione...
~adam
2014-02-25 20:50:53
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przez moment niosłem tablicę "Jesteśmy mieszkańcami, a nie ekologami". Nikt tego nie zauważa. Do "ekologów" mam wstręt
~jurek
2014-02-25 19:15:12
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie bardzo rozumiem też manipulacji cyt: "...ich zdaniem w ostatnich latach z miasta zniknęło 30 tysięcy drzew." Przecież to ogólnie dostepne dane, podawane przez władze tego miasta!
~wojtek
2014-02-25 19:01:25
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy kazdy mieszkaniec ktory chce miec zielen w miescie to od razu ekolog?
~wrocławianin
2014-02-25 15:07:48
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: 0
dlaczego uparcie nazywacie ich ekologami??
~mieszkaniec, nie ekolog
2014-02-25 14:37:46
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: 0
BRAWO! Wreszcie jakiś głos rozsądku! Chrońmy drzewa, nie dajmy zabetonować tego miasta.
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
Katarzyna Górna-Drzewosz
 21:00 - 22:00
Wymiana młodzieży
Zapraszam