Przysiężny żegna się z Dubajem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-25 22:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Choć w najnowszym rankingu ATP zawodnik z Dolnego Śląska jest drugim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem (75.miejsce), jego tegoroczne występy pozostawiają spory niedosyt. Obecny bilans spotkań Michała Przysiężnego wynosi 1-8. Jedyne indywidualne zwycięstwo w tym roku urodzony w Głogowie tenisista odniósł podczas wielkoszlemowego Australian Open.

Przygoda z turniejem ATP Tour na twardych kortach w Dubaju (pula nagród ponad 2 miliony 300 tysięcy dolarów) zakończyła się dla Polaka już po pierwszym pojedynku. Przysiężny zmierzył się nim z Rosjaninem Michaiłem Jużnym. Była to druga potyczka tych zawodników. Pierwszy pojedynek w 2010 roku na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu wygrał Jużny.

Tym razem także nie udało się sprawić niespodzianki. 15-ty zawodnik światowego rankingu nie dał zawodnikowi Matchpointu Wrocław większych szans. Polak przegrał z Jużnym 3:6 i 4:6, a mecz trwał niewiele ponad 70 minut. 

Za występ w Dubaju Przysiężny otrzyma 13 460 dolarów, ale nie powiększy swojego dorobku punktowego w rankingu ATP. Głogowianin nie spadnie jednak w światowej klasyfikacji, gdyż w zeszłym sezonie nie brał udziału pod koniec lutego w żadnych zawodach. O kolejne punkty nasz reprezentant będzie się starał w następnym tygodniu w Indian Wells.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama