Zagłębie lepsze od Zawiszy

| Utworzono: 2014-03-02 17:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trzeci mecz w 2014 roku w ekstraklasie, druga wygrana. Trwa świetna passa piłkarskiego zespołu z Lubina. Atut boiska Zagłębie wykorzystało w 100%. Do przerwy miedziowi prowadzili 1:0. Na listę strzelców wpisał się Ludomir Guldan. W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Manuela Curto wyskoczył najwyżej w polu karnym i pokonał bramkarza rywali.

Do tego momentu groźniejsi w atakach byli przyjezdni. Strata gola sporo jednak zmieniła. Piłkarze bydgoskiego Zawiszy nieco się podłamali. Próbowali to wykorzystać gracze Zagłębia. Choć stworzyli kilka okazji do podwyższenia wyniku kolejne bramki już nie padły.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście mocno zmobilizowani przez Ryszarda Tarasiewicza. Zagłębie jednak gola nie straciło. Odgryzało się groźnymi kontrami. Kibice wciąż jednak nie mogli doczekać się zmiany rezultatu. Zmiana przyszła. Jak się okazało nie jedna. Pięć minut i trzy gole.

Na 2:0 w 79. minucie podwyższył Dawid Abwo. Wykorzystał doskonałe zagranie Arkadiusza Piecha. Chwilę później ( dokładnie 180 sekund) sam Piech wpisał się na listę strzelców. Rolę się odwróciły po podaniem zrewanżował się Abwo.

Zawiszę stać było na jedno trafienie. W 84. minucie honorowe trafienie zanotował Michał Masłowski.

Zagłębie wygrywa drugi mecz w 2014 roku. Marzenie o awansie do czołowej ósemki wciąż możliwe do zrealizowania.

KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Lubomir Guldan (21), 2:0 David Abwo (79), 3:0 Arkadiusz Piech (82), 3:1 Michał Masłowski (84).

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Paweł Widanow, Jiri Bilek, Elvedin Dzinic, Bartosz Rymaniak - Aleksander Kwiek, Lubomir Guldan, Manuel Curto (72. David Abwo), Łukasz Piątek (90. Sebastian Bonecki), Adrian Błąd (46. Łukasz Janoszka), David Abwo - Arkadiusz Piech.

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk (88. Łukasz Nawotczyński), Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka - Luis Carlos, Kamil Drygas, Sebastian Dudek, Michał Masłowski, Jakub Wójcicki - Bernardo Vasconcelos (88. Vahan Gevorgyan).