Bracia Paixao jak Tachibana?

| Utworzono: 2014-03-10 10:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk ma kolejnych bliźniaków. Oczekiwania wobec Portugalczyków są ogromne. Marco już jest wielką gwiazdą Wrocławia i polskiej ekstraklasy - na koncie nowego kapitana Śląska 14. bramek. Teraz o serca kibiców powalczy też bardzo utalentowany Flavio.

Słynni piłkarscy bliźniacy.

Pokolenie lat 80, fanów futbolu, wychowało się na braciach Masao i Kazuo Tachibana. Choć z prawdziwym futbolem mięli mało wspólnego, ich piłkarskie umiejętności podziwiały setki tysięcy młodych Polaków. Wszystko dzięki jednemu z pierwszych anime - "Kapitan Jastrząb" przyciągał przed telewizory jak magnes (Zobacz).

Sławni piłkarscy bracia bliźniacy to też Sławek i Slavko. Oni również nie zdobywali bramek, ale związani są bardzo mocno z futbolem - to maskotki Euro 2012 rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie.

Wilhelmus A. "Willy" van de Kerkhof i Reinier Lambertus René van de Kerkhof – bliźniacy stanowili w latach 80 o sile reprezentacji Holandii. Pierwszy grał na pozycji lewego pomocnika, drugi był prawoskrzydłowym. Z kadrą zdobyli m.in. wicemistrzostwo świata w 1974.

Reprezentacja Holandii na van de Kerkhofach nie poprzestała. Lata 90 należały do Franka i Ronalda De Boerów. Zaczynali a Ajaxie Amsterdam, grali m.in. też w Barcelonie. W kadrze zagrali łącznie 179 spotkań.

Bliźniacy, którzy trafili do polskiej kadry to m.in. Michał i Marcin Żewłakow, oraz Paweł i Piotr Brożek. Pierwsi już powiesili buty na kołku, drudzy wciąż grają. Dziennikarze nie mieli łatwego zadania...

Jedni bliźniacy odchodzą, inni przychodzą. Śląsk jeszcze w ubiegłym sezonie miał w składzie braci Rafała i Łukasza Gikiewiczów. Ich miejsce zajęli Marco i Flavio Paixao.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.