Zagłębie bliżej Pucharu Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-11 20:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze Zagłębia od samego początku zdobyli przewagę. Już w 4. minucie Aleksander Kwiek dośrodkował z prawej strzony z rzutu wolnego a Lubomir Guldan strzelił głową ponad bramką. W 8. minucie ponownie przed szansą stanął Guldan, ale jego uderzenie minęło bramkę Sandecji. Dwie minuty później po dynamicznej akcji prawą stroną Davida Abwo minimalnie niecelnie głową uderzał Michal Papadopulos. Wreszcie w 12. minucie Kwiek został sfaulowany w polu karnym i sam pewnie wykonał jedenastkę.

Sandecja odpowiedziała w 22 minucie strzałem sprzed pola karnego Mateja Nathera, ale piłka przeleciała wysoko ponad bramką. Chwilę później gola dla Zagłębia powinien strzelić Arkadiusz Piech. Napastnik biegł z piłką przez pół boiska, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Marek Kozioł. W 37 minucie po dośrodkowaniu Abwo piłkę do siatki Sandecji skierował Papadopulos. Niestety napastnik Zagłębia w tej sytuacji doznał urazu i po przerwie nie pojawił się już na boisku.

Na początku drugiej połowy groźnie strzelał Adam Mójta, ale dobrą interwencją popisał się Silvio Rodić. Zagłębie mogło zdobyć kolejne gole, ale najpierw Abwo za daleko wypuścił sobie piłkę a uderzenie Kwieka było minimalnie niecelne.

Zagłębie starało się podwyższyć wynik a Sandecja nie była w stanie skonstruować groźnej akcji. Swoje szanse mieli jeszcze Manuel Curto i Piech, ale Portugalczyk uderzył ponad poprzeczką a napastnik Zagłębia strzelił za lekko by pokonać Kozioła.

Rewanż rozegrany zostanie 26 marca w Nowym Sączu.

KGHM Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0)

Aleksander Kwiek 13 (k), Michal Papadopulos 37.

Zagłębie: Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiří Bílek, Elvedin Džinić, Đorđe Čotra - David Abwo, Ľubomír Guldan, Sebastian Bonecki (46' Łukasz Piątek), Arkadiusz Piech, Aleksander Kwiek (84' Adrian Błąd) - Michal Papadopulos (46' Manuel Curto).

Sandecja: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Mateusz Bartków, Pablo Gómez,  Adam Mójta - Maciej Bębenek (87' Maciej Kononowicz), Tomasz Margol (64' Rudolf Urban), Matej Náther, Łukasz Grzeszczyk, Adrian Frańczak - Maciej Górski (72' Fabian Fałowski).