Nowy cykl koncertów JAZZ W ŚWIATOWIDZIE

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-03-14 15:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

Nowa scena jazzowa zawiązała się pod szyldem JAZZ W ŚWIATOWIDZIE i na koncerty zapraszać będzie co dwa miesiące na Biskupin do Ośrodka Działań Twórczych Światowid.

Scenę zainauguruje już 25 marca grupa Marzeny Cybulki - wypatrzona w Światowidzie podczas organizowanego w Ośrodku Festiwalu Form Muzycznych. Na maj planowany jest koncert młodej formacji Jazztelmeni, ale zapewne nie zabraknie tu występów artystów od dawna kojarzonych z jazzem. JAZZ W ŚWIATOWIDZIE - 25 marca 2014 r. godz. 19.00, wstęp 10 zł MARZENA CYBULKA QUINTET GRUPA POWSTAŁA w 2012 roku z inicjatywy basistki Marzeny Cybulki, która jest autorką i aranżerką większości kompozycji.

Muzykę zespołu określić można jako współczesną odmianę jazzu opartego na emocjach, skupiającego się na kolorze i oddaniu nastoju historii opowiadanych za pomocą improwizacji. Koncert w ODT Światowid będzie odsłoną nowego brzmienia kwintetu, który po raz pierwszy wystąpi w eksperymentalnym składzie. Jedynym instrumentem harmonicznym będzie gitara elektryczna. Piano, które dotychczas spełniało tę funkcję, zastąpione zostanie dwoma instrumentami melodycznymi - saksofonem altowym i trąbką - aby na pierwszy plan wyłonił się muzyczny dialog współgrających ze sobą muzycznych tematów.

Zespół wystąpi w składzie: Marzena Cybulka (gitara basowa), Paweł Klin (gitara elektryczna), Michał Bocek (perkusja), Denis Ostrovnoy (saksofon altowy), Erwin Żebro (trąbka) MARZENA CYBULKA - absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (klasa Tomasza Grabowego) oraz studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa Adama Kowalewskiego). Na zawodowej scenie zadebiutowała w 2007 r. Współpracuje z Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu.

Koncertowała z wieloma zespołami i solistami m.in: rockowym Zylionem, jazzowym Klintetem, latin-jazzowym Familia Fuerte, Big - Bandem Akademii Muzycznej w Katowicach, Zbigniewem Lewandowskim, Leszkiem Możdżerem, Mike'em Russelem, MFA Kerą, Arturem Lesickim, Edisonem Sanchezem. Obecnie jest liderką własnego zespołu - Marzena Cybulka Quintet, członkiem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective oraz zespołu WidziMiSie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama