Turów przegrywa i odpada

| Utworzono: 2014-03-16 19:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po pierwszej kwarcie był remis 17:17. Kibice oglądali bardzo zacięte widowisko. I jedni i drudzy nie potrafili uzyskać wyraźniej przewagi.

W drugich 10. minutach BK Niżny Nowogród odskoczył dosyć wyraźnie. Wykorzystywał błędy w defensywie gospodarzy. A, że było ich sporo Rosjanie szybko uzyskali prawie 10 punktów przewagi.

Do przerwy prowadzili 40:31.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany cios, za cios. Przyjezdni jednak szybciej złapali odpowiedni rytm i ich uzyskali kilkanaście oczek zaliczki. Duża w tym zasługa amerykańskiego duetu Taylor Rochestie Leo Lyons. Po 30. minutach mięli łącznie na koncie aż 33 punkty.

Ostatnia część spotkania nic nie zmieniła. Turów ma problem z defensywą. Pokazało to spotkanie TBL we Wrocławiu, pokazał także dzisiejszy mecz.

Najwięcej punktów dla Dolnoślązaków - 18 - uzyskał J.P. Prince.

Porażka z Niżnym Nowogrodem zamyka zgorzelczanom drogę do drugiej rundy Zjednoczone Ligi VTB.

PGE Turów Zgorzelec - Niżny Nowogród 78:92 (17:17, 14:23, 21:26, 26:26)

Punkty:
PGE Turów Zgorzelec: J.P. Prince 18, Damian Kulig 14, Ivan Zigenarovic 12, Mike Taylor 12, Nemanja Jamaraz 11, Filip Dylewicz 7, Tony Taylor 4, Piotr Stelmach 0, Michał Chyliński 0,Jakub Karolak 0, Denis Krestinin 0,

Niżny Nowogród: Leon Lyons 30, Taylor Rochestie 20, Piotr Gubanow 10, Paweł Korobkow 9, Primoz Brezec 8, Jewgienij Baburin 7, Dmitrij Chwostow 4, Wadim Panin 4, Władimir Iwlew 0, Iwan Saweljew 0.