Impel walczy o finał Orlen Ligi

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-29 09:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Rozpoczyna się decydująca faza walki o medale mistrzostw Polski. Zespół Impelu Wrocław w półfinałach zmierzy się z Atomem Treflem Sopot. Rywalizacja toczyć się będzie do 3 zwycięstw a pierwsze spotkania rozegrane zostaną dziś i jutro w Sopocie.

W ćwierćfinałach obie drużyny nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. Atom okazał się lepszy od Budowlanych Łódź a Impel pewnie wygrał z Muszynianką.

Atom w dwóch ostatnich sezonach zdobywał tytuł mistrza Polski. Wcześniej wywalczył srebrny medal. W bieżących rozgrywkach niespodziewanie nie awansował do Final Four krajowego pucharu i to niepowodzenie będzie chciał odbić sobie w lidze.

Impel potwierdził dobrą dyspozycję pokonując w ćwierćfinale Muszyniankę. Choć wyniki wydają się przekonywać, że były to łatwe zwycięstwa to jednak Wrocławianki musiały pokazać klasę, aby trzykrotnie pokonać zespół z Muszyny.

Po rudzie zasadniczej Impel zajął trzecie miejsce w tabeli a Atom drugie. To oznacza, że ewentualne decydujące piąte spotkanie półfinałowe rozegrane zostanie w Sopocie. W meczach tych drużyn w sezonie zasadniczym oba zespoły wygrywały spotkania na własnym parkiecie po 3:0.

Początek meczów Impelu z Atomem dziś i jutro o 14.45 w Sopocie. Walka o finał toczy się do trzech zwycięstw.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama