CCC dwa kroki dalej od finału

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-04-06 22:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W tej sytuacji zespołowi Artego brakuje już tylko jednego zwycięstwa, by znaleźć się w finale ekstraklasy. Polkowiczanki by przedłużyć szanse na grę o złoto muszą wygrać poniedziałkowy mecz nr 4.

Początek spotkania nie zapowiadał, że mistrzynie Polski znajdą się w tak trudnej sytuacji. Dzięki dobrej postawie Janel McCarville podopieczne Jacka Winnickiego w 7. minucie prowadziły 13:4, a na początku drugiej kwarty 21:13. Później jednak do głosu doszły zawodniczki Artego, które szybko odrobiły straty. Po 20. minutach był remis 29:29.

W kolejnej odsłonie oba zespoły grały nierówno. Początek i koniec tej "ćwiartki" należał jednak do CCC, które do ostatniej części meczu przystępowało z 5-punktową zaliczką. Przewaga polkowiczanek utrzymywała się do 37. minuty. Wtedy rozpoczął się popis Leah Metcalf. Amerykanka z Artego w 2 minuty trzy razy trafiła za trzy punkty. Po jej ostatniej trójce  bydgoszczanki odskoczyły na siedem punktów (67:60). 70 sekund nie wystarczyło ekipie CCC na zniwelowanie strat.

Czwarte spotkanie tych drużyn w poniedziałek o godz. 17:00.

Trzeci mecz półfinałowy: Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 70:65 (11:17, 18:12, 14:19, 27:17).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Artego.

Punkty:
Artego Bydgoszcz: Leah Metcalf 22, Elżbieta Mowlik 12, Jessica Lawson 10, Martyna Koc 10, Amisha Carter 9, Justyna Jeziorna 5, Anna Pietrzak 2.
CCC Polkowice: Janel McCarville 21, Belinda Snell 15, Magdalena Leciejewska 8, Jelena Skerović 6, Agnieszka Majewska 6, Walerija Musina 5, Teja Oblak 2, Magdalena Skorek 2.