"Orlikowy" falstart marszałka

Piotr Słowiński | Utworzono: 2009-12-04 09:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Lista opublikowana przez marszałka wywołała w regionie spore zamieszanie. Wójt gminy wiejskiej Bolesławiec, Kazimierz Gawron, nie krył zdumienia gdy dowiedział się, że jego gmina jest na liście tych, któe dostały już pomoc na budowę Orlika. Zdumienie spowodował fakt, że rada gminy Bolesławiec jeszcze w ogóle nie zdecydowała czy Orlika budować.

Na liście znalazła się także np. gmina Marciszów, której wójt Stefan Zawierucha także w ogóle wniosku nie złożył. A ma przyznane 333 tysiące złotych wsparcia. Wójt jednak jest zadowolony, że znalazł się na liście, zanim na dobre wypowiedział życzenie. Bo, jak mówi, łatwiej mu będzie planować wydatki.

Paweł Łukaszewski z urzędu marszałkowskiego nie wie dlaczego została opublikowana lista, samorządów którym przyznano pieniądze, choć wiele z nich się o nie nie ubiegało.

Wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak prostuje, że lista została po prostu błędnie nazwana jako spis tych, którym już dotacje zostały przyznane. Jak mówi jest to lista samorządów, których wnioski będą brane pod uwagę. Jednocześnie zapowiedział, że rok 2010 będzie ostatnim, w którym województwo będzie dokładać do budowy boisk.

W czwartek w Gromadce, zostało oddane do użytku 91 takie boisko na Dolnym Śląsku. W sumie ma być ich 150.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama