Legnica: Zamykają ulicę Jaworzyńską

oprac. Marek Zoellner | Utworzono: 2014-04-10 08:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Legnica: Zamykają ulicę Jaworzyńską - fot. Montiverdi/Wikipedia
fot. Montiverdi/Wikipedia

Nowa nawierzchnia, kilka kilometrów chodników i ścieżek rowerowych, ronda, zatoki autobusowe, 180 latarni – tak ma wyglądać ulica Jaworzyńska.

Ponad dwa tygodnie temu rozpoczęła się przebudowa arterii miejskiej. Dziś o godz. 20,00 ulica zostanie zamknięta na odcinku od Szkolnej do Skarbka. Utrudnienia potrwają do 30 czerwca.

Wartość kontraktu to niemal 42 mln zł (netto). Inwestorem jest Urząd Miasta Legnica a wykonawcą firma Skanska.

Wprowadzona zostanie zastępcza organizacja ruchu:

W rejonie tym nie będą mogły poruszać się samochody o masie powyżej 8 ton. Wyjątek stanowią autobusy komunikacji publicznej i pojazdy obsługujące budowę. Wszystkie pozostałe ciężkie samochody wjeżdżać mogą do miasta z obwodnicy zachodniej przez ul. Złotoryjską. Ruch samochodów z południa w kierunku centrum prowadzony będzie z ul. Jaworzyńskiej ulicami: Szkolną i Mickiewicza do Witelona (w prawo).

Od placu Wilsona pojedziemy ulicą Witelona z możliwym skrętem w lewo – w ul. Mickiewicza. Możliwa będzie również jazda na wprost przez ul. Skarbka w ul. Muzealną. By dotrzeć w kierunku południowym na ul. Jaworzyńską , należy z ul. Muzealnej skręcić w Wojska Polskiego lub Kościuszki, a następnie do Jaworzyńskiej przez ul. Andersa lub Rataja.• autobusy nr 3 i inne jadące w kierunku LSSE – poruszają się z ul. Witelona przez Skarbka, Wojska Polskiego i Andersa, by powrócić na Jaworzyńską

• tymczasowy przestanek linii nr 4 usytuowany będzie przy ul. Kościuszki w sąsiedztwie Andersa

 

 


Ul. Grabskiego nadal zamknięta

Od 2 kwietnia ul. Grabskiego na odcinku od. ul. Jaworzyńskiej do ul. Wojska Polskiego jest całkowicie zamknięta. Objazdy są prowadzone ulicami: Wojska Polskiego – Grunwaldzką – Jaworzyńską. Utrudnienia na ul. Grabskiego potrwają do 30 listopada br.


- Kierowców i mieszkańców okolic prosimy zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas remontu – mówi Mariusz Szczepaniak, kierownik budowy Skanska. - Do tej pory, na ul. Grabskiego wykonaliśmy roboty wyburzeniowe, rozbiórkowe i wycinki drzew. Od przyszłego tygodnia zarówno na ul. Grabskiego jak i na ul. Jaworzyńskiej rozpoczynamy rozbieranie nawierzchni asfaltowej, a także roboty kanalizacyjne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.