Maratończyków i półmaratończyków przybywa

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-04-10 13:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Maratończyków i półmaratończyków przybywa - mat. prasowe
mat. prasowe

Z dnia na dzień przybywa półmaratończyków i maratończyków. Do tej pory do 32. Wrocław Maratonu zgłosiło się ponad 1400 osób, zaś do 2. Nocnego Wrocław Półmaratonu blisko 2200 biegaczy, a do rozpoczęcia jednej i drugiej imprezy pozostało jeszcze sporo czasu.

- Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszymi biegami. To dodatkowy motywator do pracy. A muszę podkreślić, że moja ekipa pracuje bardzo solidnie – mówi Marek Danielak, szef wrocławskiego półmaratonu i maratonu.

Przypomnijmy, że 2. Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 14 czerwca. Zawodnicy wystartują z wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego punktualnie o godz. 21.00. Dokładnie trzy miesiące później, czyli 14 września o godz. 9.00 z Olimpijskiego wybiegnie na wrocławskie ulice 32. Wrocław Maraton.

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 22 kwietnia) dla Dolnoślązaków wynosi 40 zł, dla pozostałych zawodników - 50 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 maja) dla Dolnoślązaków to 60 zł, dla pozostałych zawodników - 80 zł. Z kolei ci, którzy zadeklarują udział w obu biegach będą musieli wyłożyć 90 zł (opłata do 31 maja). Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.

Coraz więcej zwolenników zdobywa też akcja „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Do programu zgłosiło się ponad 300 osób i wciąż można dołączyć do drużyny ITMZM. Kolejny trening grupy już w niedzielę, 13 kwietnia, o godz. 9.00 na pergoli Stadionu Olimpijskiego. Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie www.calywroclawbiega.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.