KGHM Zagłębie - Legia 1:3

| Utworzono: 2014-04-12 18:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu pokazała klasę. Pewnie wywozi z Dolnego Śląska trzy punkty.

Legia objęła prowadzenie już w 2. minucie. Michał Żyro zagrał do Orlando Sa, który mając przed sobą Silvio Rodica pewnie zdobył gola.

Goście podwyższyli na 2:0 w 20. minucie. Tym razem Rodicia z karnego pokonał Ivica Vrdoljak. Chwilę wcześniej czerwoną kartką upomniany został obrońca miedziowych Bartosz Rymaniak.

Zdaniem obserwatorów sędzia popełnił błąd wyrzucają z boiska zawodnika gospodarzy. Ta sytuacja ma duży wpływ na końcowy wynik spotkania.

Warszawski zespół pierwszą połowę zakończył mocnym akcentem. Wynik tej części ustali pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Helio Pinto.

Legia zaatakowała też w drugiej połowie. Dossa Junior strzelał głową, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

Chwilę później mogło być 4:0. Przestrzelił jednak Michał Żyro.

W 63. minucie wreszcie dobra akcja Zagłębia. Strzał Manuela Curto jednak został zablokowany.

Odpowiedź Legii błyskawiczna. Ondrej Duda strzela jednak w słupek.

Na otarcie łez gol dla Zagłębia. W 78. minucie swoją szybkość wykorzystuje Miłosz Przybecki. Po sprincie oddaje skuteczny strzał na bramkę Dusana Kuciaka.

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:3).

Bramki: 0:1 Orlando Sa (2), 0:2 Ivica Vrdoljak (20-karny), 0:3 Helio Pinto (45), 1:3 Miłosz Przybecki (77).

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Paweł Widanow, Adam Banaś, Elvedin Dzinic, Bartosz Rymaniak - David Abwo (46. Adrian Błąd), Lubomir Guldan (66. Łukasz Piątek), Manuel Curto, Aleksander Kwiek, Dorde Cotra - Johan Bertilsson (46. Miłosz Przybecki).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak (62. Daniel Łukasik), Helio Pinto, Henrik Ojamaa (46. Jakub Kosecki), Ondrej Duda - Orlando Sa.