Teatr Mody w rytmie jazzu (Foto)

| Utworzono: 2014-04-13 19:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ostatni dzień 50. edycji Festiwalu Jazz nad Odrą. Muzyczne podsumowanie już za nami. W sobotę do tej pięknej, choć trudnej muzyki przekonywaliśmy w naszym programie specjalnym:

Nie bójcie się jazzu! (Galeria zdjęć)

Ale na tym nie koniec. Ozdobą tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu był wyjątkowy „Teatr Mody”. Ten oryginalny projekt powstał kilka lat temu z inicjatywy Małgorzaty i Marka Stanielewiczów i stanowi alternatywę dla tradycyjnych pokazów mody.

"To innowacyjny projekt, który opiera się na wykorzystaniu nietypowych materiałów z użyciem tradycyjnych technik i prostych narzędzi. Pokazy są spektaklami obrazu i muzyki" - zachęcali organizatorzy.

Mieli już okazję brać udział w ponad 120 pokazach mody w wielu europejskich państwach, na przykład we Francji, Niemczech, Czechach, Portugalii, Belgii, Włoszech czy Polsce. - Kolekcje były prezentowane także w galeriach sztuki, na Biennale w Wenecji, Expo w Hanowerze i w Parlamencie Europejskim - mówi Małgorzata Stanielewicz.

Na festiwal Jazz nad Odrą Małgorzata i Marek Stanielewiczowie przygotowali dwie kolekcje: Kupari i Bardzo małą Ojczyznę.

Pierwsza to suknie z miedzi i metalicznych tkanin, których uzupełnieniem są futurystyczne nakrycia głowy. Stroje inspirowane są kulturami starożytnych cywilizacji. Tkanina w kolorze miedzi jest bazą, na którą zostały naszyte różne drobne elementy miedziane, tworzące delikatne struktury organiczne.

Druga kolekcja - „Bardzo mała Ojczyzna” - to kolejna odsłona miedzi. Inspiracją dla strojów były tym razem wybrane miejsca, jak: Stalowa Wola, Przemyśl, Wrocław czy Ingowangi. To zamiana fabuły w formę, tworzenie obrazów wzruszających, ale bez dosłowności literackiej.„Teatr Mody” było można zobaczyć podczas Festiwalu Jazz nad Odrą w Imparcie.

Reklama
Zdjęcia
Teatr Mody w rytmie jazzu (Foto) - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.