Silesius dla Darka Foksa

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2014-04-14 19:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wiadomo już, kto zdobył tegoroczną Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius za całokształt twórczości. Jurorzy zdecydowali, że na majowej gali czek na 100 tysięcy złotych odbierze Darek Foks. Taki wybór może zaskakiwać, bo laureat nie ma jeszcze 50 lat. - To właściwa decyzja - mówią jurorzy: Tadeusz Sławek, Piotr Śliwiński, Adam Poprawa (w kolejności wypowiedzi):Wśród nominacji do nagród za książkę i debiut roku są poeci związani z Dolnym Śląskiem. we Wrocławiu mieszkają Klara Nowakowska i Maciej Taranek, a tomik Martyny Buliżańskiej wydało wrocławskie Biuro Literackie. Zwycięzców w tych kategoriach poznamy 17 maja podczas ceremonii we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Pełna lista nominowanych:

KSIĄŻKA ROKU (w nawiasie wydawcy): Miłosz Biedrzycki za „Porumb” (Wojewódzka Bibliotek Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu), Mariusz Grzebalski za „W innych okolicznościach” (EMG), Bartosz Konstrat za „Dzika kość. Encyklopedia utraconych szans” (Starostwo Powiatowe w Olkuszu), Andrzej Niewiadomski za „Kapsle i etykietki” (Instytut Mikołowski), Klara Nowakowska za „Niską rozdzielczość” (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza), Grzegorz Olszański za tom „Starzy nieznajomi” (Stowarzyszenie Inicjatyw Wydawniczych w Katowicach), Marcin Świetlicki za „Jeden” (EMG).

DEBIUT ROKU: Kamil Brewiński za „clubbing” (Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba), Martyna Buliżańska za „moja jest ta ziemia” (Biuro Literackie) i Maciej Taranek za „repetytorium” (Hub Wydawniczy Rozdzielczość Chleba).

O Darku Foksie warto poczytać tutaj.

 


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama