Chrobry i Zagłębie o różne cele

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-15 18:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Rozgrywki piłki ręcznej wkroczyły w decydującą fazę. Po zakończeniu sezonu zasadniczego czas na walkę w fazie play - off i rywalizację o utrzymanie.

W gronie drużyn z pierwszej ósemki znalazł się Chrobry Głogów. Zespół zajął ostatecznie szóste miejsce po sezonie zasadniczym, choć przy odrobinie szczęścia mógł być nawet tuż za wielkim naszej ligi - czyli VIVE Targami Kielce i Wisłą Płock. Ostatecznie Chrobry zagra w pierwszej rundzie play - off z Górnikiem Zabrze. Doświadczona ekipa z Zabrza jest faworytem tej konfrontacji a dodatkowo ma przewagę własnego parkietu. Chrobry w weekend brał udział w turnieju finałowym Pucharu Polski, ale w półfinale przegrał z Wisłą Płock a w spotkaniu o trzecie miejsce uległ Azotom Puławy. Początek meczu w Zabrzu o 19. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Zagłębie walczy o utrzymanie się w gronie najlepszych i ma na to ogromne szanse. Zespół prowadzony przez Jerzego Szafrańca zgromadził najwięcej - bo 15 punktów z grona drużyn zagrożonych degradacją i o cztery oczka wyprzedza Gwardię Opole i Piotrkowianina oraz o dziewięć punktów KPR Legionowo. W pierwszej kolejce walki o utrzymanie zmierzy się o 19.30 z Piotrkowianinem. Ważne, żeby nie zabrakło koncentracji. Wówczas już po trzech - czterech kolejkach rywalizacji o utrzymanie Zagłębie będzie mogło być pewne swego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.