Wrocławski Bieg Sponsorowany

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-04-15 18:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocławski Bieg Sponsorowany - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Do startu zagrzała uczestników Beata Hernik-Janiszewska, wiceprezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Paweł Rańda, wrocławski mistrz olimpijski i ambasador hospicjum dla dzieci. W samo południe tłum ponad 600 osób - uczniów i nauczycieli, biegaczy z kubów biegowych i przypadkowych uczestników – pokonał pierwsze okrążenie wokół fontanny.

Impreza została zorganizowana przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju zwrócił się do nas, abyśmy byli beneficjentami organizowanego przez nich biegu. – mówi Beata Hernik-Janiszewska. - Efekt tego działania był dla nas zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 000 zł, a rok później 25 000 zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona dziecko. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. – opowiada Ariadna Kamińska, organizatorka biegu i pracownik fundacji. - Młodzi uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

W imprezie wzięło udział 13 szkół z Wrocławia i Zespół Szkół z Bielan Wrocławskich – w sumie 627 uczniów. Ponieważ uczestniczyć w biegu może każdy na szutrowej alei spotkali się z młodzieżą biegacze z klubów Biegamy we Wrocławiu, Pro Run, MKB Semper Humilis, rodzice z maluchami oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej, których zasponsorowali ich koledzy z pracy. W sumie bieg zakończył się finansowym wynikiem 14 019,10 zł! Ta kwota to 1/3 miesięcznych wydatków na rehabilitację dla wszystkich podopiecznych naszej fundacji.

Wierzymy, że Wrocławski Bieg Charytatywny na stałe wpisze się w kalendarz imprez, które łączą przyjemność z pomaganiem.

Reklama
Zdjęcia
Wrocławski Bieg Sponsorowany - 4
Wrocławski Bieg Sponsorowany - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.