Współpraca humanistów z biznesem

| Utworzono: 2014-04-16 13:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Prof. Marek Wróblewski

- Uczelnia musi otwierać się na świat, stąd potrzeba współpracy z biznesem. Porozumienie porządkuje działania już podejmowane. Jest to na przykład włączanie się przedsiębiorców w proces tworzenia programów nauczania. Chodzi o to, by odpowiadały one potrzebom rynku pracy – mówi prof. Marek Wróblewski z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

W środę, 16 kwietnia, uczelnia podpisała umowę o współpracy z Sudeckim Związkiem Pracodawców. Skupia on około 130 dolnośląskich firm i jest członkiem Konfederacji Lewiatan.

Współpraca przewiduje m.in. staże zawodowe, szkolenia i warsztaty.

- Chcemy jednocześnie przełamywać stereotyp, który głosi, że absolwenci kierunków humanistycznych nie mają pracodawcom wiele do zaoferowania. Monitorujemy losy osób, które ukończyły studia na wydziale nauk społecznych. Okazuje się, że wielu z nich pracuje np. w międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych lub nawet sami z sukcesem prowadzą działalność gospodarczą – wyjaśnia prof. Wróblewski.

Na mocy porozumienia Uniwersytetu Wrocławskiego i Sudeckiego Związku Pracodawców utworzona została tzw. rada biznesu, która ma opracować szczegółowe zasady współpracy.

- Wszystkie działania, które wspólnie będziemy podejmować, mają służyć temu, aby nasi absolwenci lepiej radzili sobie na rynku pracy, a jednocześnie przedsiębiorcy mieli z nich korzyść. Z ich punktu widzenia, organizowanie dla naszych studentów np. praktyk zawodowych, jest inwestycją w przyszłe kadry – mówi prof. Marek Wróblewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama