CCC przegrywa w meczu finałowym

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-16 20:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół CCC rozpoczął spotkanie w Krakowie od minimalnego prowadzenia, ale już w szóstej minucie było 6:5 dla Wisły a po zakończeniu pierwszej kwarty - 16:11. Druga kwarta była przełomowa. Wisła zagrała świetnie a zespół CCC miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Nic zatem dziwnego, że po 20 minutach meczu drużyna z Krakowa prowadziła 31:16. Ogromny wpływ na taki przebieg meczu miała fatalna skuteczność zawodniczek z Polkowic i przegrana walka na tablicach.

Mimo to zespół CCC nie rezygnował z odrabiania strat. Przez całą trzecią kwartę konsekwentnie zmniejszał dystans do Wisły a na zakończenie tej części gry po skutecznym rzucie za trzy punkty Walerii Musiny przegrywał już tylko 35:42. Na początku czwartej kwarty drużynie Jacka Winnickiego udało się odrobić kolejne cztery punkty, ale na więcej Wisła już nie pozwoliła i ostatecznie wygrała 56:47.

Drugie spotkanie rozegrane zostanie dziś o 18. Polkowiczanki muszą poprawić skuteczność a ataku i zagrać jeszcze bardziej konsekwentnie w obronie. Wygrana postawiłaby je w dobrej sytuacji przed kolejną częścią walki o złoto a ewentualna porażka spowodowałaby, że marzenia o mistrzostwie Polski zdecydowanie się oddalą.

Walka o złoto toczy się do trzech zwycięstw.