Polinka jednak do remontu?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-04-18 07:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Polinka jednak do remontu? - fot. archiwum prw.pl
fot. archiwum prw.pl

Jak dowiedziało się Radio Wrocław odpowiedzialna za Polinkę firma Doppelmeyr rozpoczęła w czwartek naprawę części usterek zgłoszonych przez Politechnikę Wrocławską. W piątek (18 kwietnia) ma podać harmonogram naprawy uszkodzonego wagonika.

To na pewno jest pewnego rodzaju krok do przodu w tej patowej sytuacji, która wytworzyła się wokół Polinki. Zagraniczna firma nie jest już operatorem kolejki, ale uczelnia odmówiła jej przejęcia, właśnie ze względu na uszkodzenia.

Sprawa obiła się o główne władze firmy - Politechnika wezwała zarządzających do naprawy wagonika. I jest pewnego rodzaju przełom.

W międzyczasie na brzegu Odry pojawiły się już znaki ostrzegające o kolejce - przypomnijmy, że to właśnie tam doszło wypadku. Dźwig, który przewoziła barka zahaczył o wagonik gondoli. W środku byli pasażerowie - nikomu nic się nie stało.

Znaki informują o wysokości ładunku z jakim można przepływać pod kolejką.

Pytana o termin uruchomienia Polinki rzecznik uczelni Agnieszka Niczewska odpowiada nam, że stanie się to w najbliższym możliwym terminie, w którym pasażerowie będą mieli zapewnione bezpieczeństwo.

fot. Politechnika Wrocławska

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.