Wielkanocny bieg z jajkiem

| Utworzono: 2014-04-18 06:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Na wielkanocną zabawę na sportowo zaprasza Stowarzyszenie Parkrun Polska. O godzinie 9.00 na Jazie Opatowickim wystartuje kolejny darmowy bieg. Z uwagi na Święta Wielkanocne będzie to specjalny świąteczny bieg z jajkiem.

"Aby wziąć udział w biegu należy przynieść ze sobą jajko i łyżeczkę, która będzie służyła do jego trzymania, ponieważ w trakcie biegu nie można dotykać jajka. Każdy kto ukończy bieg z jajkiem otrzyma na mecie niespodziankę. Wygrywają Ci którzy dobiegną z najmniej poturbowanym jajkiem" - przekonuje Łukasz Wiktorek, koordynator wrocławskiego parkrun.

Parkrun to inicjatywa stworzona przez biegaczy dla biegaczy - jest to darmowy bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu.

By wziąć udział w biegu wystarczy bezpłatnie się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl/rejestracja wydrukować kod i przyjść na bieg.

Z uwagi na brak limitu czasowego - dystans można przebiec lub przespacerować - cieszy się o dużą popularnością zarówno wśród zaawansowanych jak i początkujących biegaczy.

Polska dołączyła do parkrun w październiku 2011 roku, od tego czasu liczba osób, które startują w parkrun systematycznie rośnie. Aktualnie jest to ponad 1000 osób.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.