Fundacja (Prawie) niczego nie funduje?

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2014-04-22 08:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. fundacji

Pierwsze miejsce, daje jedynie PRAWO udziału w  finale w USA. Zwycięskie drużyny z całej Polski szukają pieniędzy na majowy wyjazd za ocean.

W gronie "wygranych" znalazły się 4 zespoły z Wrocławia. Uczniowie, rodzice i nauczyciele gdzie mogą apelują o wsparcie - w szukanie sponsorów próbowali zaangażować też Radio Wrocław.

Zdaniem prezesa wrocławskiego centrum wspierania organizacji pozarządowych Grzegorz Tymoszyka, zdobywanie pieniędzy (najlepiej prywatnych, a nie publicznych), to zadanie Fundacji.



Wrocławskich uczniów poratował urząd miejski - wydział edukacji przekazał na wyjazdy drużyn ponad 200 tysięcy złotych. Mimo miejskiej dotacji rodzice zwycięzców z gimnazjum nr 13 będą musieli dopłacić do biletów lotniczych po 2600 złotych.

Fundacja podkreśla, że zasady konkursu były znane i zaakceptowane przez uczestników. Na tych samych zasadach amerykański organizator finału pod szyldem Destination Imagination działa w ponad 40 krajach.

Są mądre, zdolne, pracowite i wgrały konkurs, ogólnopolski! W nagrodę jadą na światowy finał do USA. Tylko... nie mają na to pieniędzy, a czas goni, bo wyjazd już w maju. Uczniowie z całej Polski, z dużych miast i maleńkich miasteczek szukają sponsorów. Dają ogłoszenia w internecie, prasie, radiu i telewizji pukają do drzwi firm oraz urzędów i proszą o wsparcie. Jeśli uzbierają pieniądze pojadą, jeśli im się to nie uda... będzie wielkie rozczarowanie.

W audycji wykorzystano fragmenty rozmowy telefonicznej z szefową Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności - rozmowa została zarejestrowana za zgodą i wiedzą nagrywanej. Nie uzyskała jednak autoryzacji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dominik
2014-04-22 16:51:10
z adresu IP: (149.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
...? że niby jak Nomada zarabia ??
~JkP
2014-04-22 16:21:46
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Działanie tej fundacji jest nieetyczne. Organizacje tego typu nie powinny działać dla zysku i nie zarabiać na beneficjentach. We Wroclawiu podobnie funkcjonuje Nomada, tylko znalazla sobie inne źródło utrzymania.
~Marek
2014-04-22 13:37:02
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szemrana ta fundacja. Powiedzieli, że koszty uczestnictwa były znane. Jestem ciekaw czy mają na to potwierdzenie w korespondencji. Jakoś ciężko przyszło pani prezes mówienie o finansowych aspektach działalności fundacji. Jestem przeciw utrzymywaniu takiej instytucji z pieniędzy publicznych.
~Dominik
2014-04-22 12:58:35
z adresu IP: (149.6.xxx.xxx)
Ocena: 2
dzieciaki, rodzice i nauczyciele wysłani na "żebry"- fundatorem jest miasto (gmina), a Fundacja co funduje? Udział w konkursie płatny, szkolenia płatne, materiały edukacyjne płatne, co w zamian? Walizki! Co roku w "konkursie" bierze udział kilkaset szkół może warto pomnożyć i potem razy 40 krajów -interes się kręci. Jak fundacja znajdzie prywatnego sponsora? -proszę bardzo, miłej zabawy.
~Małpa
2014-04-22 10:46:48
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Maszynka do robienia pieniędzy. Na ich stronie nie ma regulaminu konkursu, a zasady uczestnictwa ujęte są w dwóch punktach, z czego jeden mówi o konieczności wniesienia opłaty.
~Prowadziłem kiedyś fundac
2014-04-22 09:45:40
z adresu IP: (79.187.xxx.xxx)
Ocena: -1
Szanowni Państwo, znów robicie zadymę jak - za przeproszeniem - Fakt, waląc w dobrą, światową inicjatywę. 1. Fundacja z góry informuje o zasadach uczestnictwa, które ustala sama, bo ma do tego prawo 2. Uczestnictwo jest dobrowolne i nikt nie jest zmuszony do udziału, ani szkoła, ani uczniowie. 3. Określenie 'Fundacja nic nie robi' jest nadużyciem, bo samo stworzenie, skoordynowanie i rozwijanie takiego programu to MASA pracy wielu osób, które nie żywią się powietrzem. To zastęp kompetentnych i wykształconych osób, których czas kosztuje. 4. Gdyby fundacja płaciła za bilet (bo o to się rozchodzi) lament by się podniósł, że nie płaci za hotel, taksówkę z lotniska czy diety opiekunów. Za darmo i dla wszystkich już było. Kosztowało to w sumie sporo.
~róbta co chceta
2014-04-22 08:19:30
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
wasz złoty melon