Remont ulicy Krupniczej

Ian Pelczar, Przemysław Gałecki | Utworzono: 2014-04-25 10:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

- Krupnicza zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu -  mówi Małgorzata Szafran z urzędu miejskiego. Zmienione zostaną trasy tramwajów i nocnych autobusów. Tak ma być przez co najmniej trzy miesiące.

Prace przy Grabiszyńskiej mają potrwać kilka dni, początkowo ma tam obowiązywać ruch wahadłowy.

UTRUDNIENIA NA KRUPNICZEJ (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Przed utrudnieniami związanymi z remontem Krupniczej ostrzega portal miejski Wroclaw.pl

Od wschodu i północy przez Podwale
Jadący od wschodu i północy, czyli od ulicy Traugutta czy pl. Grunwaldzkiego, aby dotrzeć do południowego wylotu Krupniczej kierujący muszą kierować się od ul. Oławskiej przez Podwale, a do północnego wylotu Krupniczej – przez Oławską i Kazimierza Wielkiego.
Od zachodu i północy przez Kazimierza Wielkiego

ZMIANY W KOMUNIKACJI PRZEBUDOWA UL. KRUPNICZEJ
(TRASY, ZASADY KASOWANIA BILETÓW)

Objazd od zachodu i północy czyli, od ciągu ulic Legnicka-Ruska oraz od mostów Pomorskich i Uniwersyteckiego, wytyczony będzie będzie przez ulice Kazimierza Wielkiego, Zamkową, Modrzejewskiej, Świdnicką i (tu nakaz skrętu w prawo) przez Podwale. Uwaga, ulica Zamkowa planowana jest jako droga jednokierunkowa, a więc nie będzie można nią wyjechać od Świdnickiej do Kazimierza Wielkiego.

Od południa przez Piłsudskiego
Przejazd od południa, czyli od pl. Legionów, na północ ma być wytyczony przez ulice Piłsudskiego, Kościuszki, Świdnicką, Bożego Ciała i Widok, bądź Sądową i Podwalem w kierunku pl. Jana Pawła II. Przejazd z ulicy Kościuszki w lewo na Świdnicką powinno ułatwić wspomniane wyżej ograniczenie dla jadących Świdnicką od Zamkowej – muszą skręcić w Podwale. Trasy zmienią też tramwaje

Na objazdy wyruszą też tramwaje MPK. Zmiany dotyczyć będą linii: 5, 6, 7, 11, 14, 15, 20, 23, 24 i 71. Poza komunikatem o zmianach w komunikacji poniżej informacje dla pasażerów pojawią się także na przystankach i tablicach informacji pasażerskiej.

Utrudnienia na ul. Grabiszyńskiej rozpoczną się w sobotę 26 kwietnia. Przez trzy dni będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy, zmieni się również rozkład jazdy tramwajów.

- W maju w ramach remontu wiaduktu przy ul. Lotniczej szykują się natomiast kolejne utrudnienia dla kierowców, które mogą potrwać 8 tygodni mówi - Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.Po remoncie na odcinku Wrocław – granica województwa dolnośląskiego pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h. Czas podróży na tym dystansie skróci się o 20 minut. Koszt całej inwestycji, która zakończy się za rok, to 1,5 mld zł.

UTRUDNIENIA NA GRABISZYŃSKIEJ (KLIKNIJ W OBRAZEK)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama